2024. május 9., csütörtök
BAJNOKOK LIGÁJA

Svéd riválisa lehet a Fradinak

Folytatódtak a küzdelmek a BL-selejtező első körében, a számunkra legérdekesebb és legfontosabb szerdai meccset pedig Svédországban rendezték, ahol a göteborgi Häcken 3:1-es előnyt szerzett a walesi The New Saints ellen. A párharc vaskos esélyesének tartott gárda már az első félidőben kialakította a végeredményt, Sadiq (7.) és Rygaard (13.) góljára még válaszolt McManus (32.), de Hovland (37.) révén jelentősebb előnnyel készülhet a visszavágóra az első meccs házigazdája. Ha Oswestry városában megvédi ezt az eredményt, akkor a svéd bajnok lehet a Ferencváros riválisa a következő körben – már amennyiben a magyar bajnok szerdán Budapesten hozza a kötelezőt a feröeri uralkodó Klaksvík ellen.

BL, selejtező, 1. forduló, 1. mérkőzések: Asztana–Dinamo Tbiliszi 1:1, Helsinki–Larne 1:0, Häcken–The New Saints 3:1, Farul Constanta–Sheriff 1:0, Slovan–Hesperange 1:1. KL, selejtező, 1. forduló, 1. mérkőzések: Dudelange–St. Patricks 2:1, B36 Tórshavn–Paide 0:0.

Nyitókép: Göteborgban egy félidő alatt kialakult a végeredmény (Fotó: tnsfc.co.uk/Phil Blagg)