Viszonylag régen volt ekkora presztízsbeli jelentősége az egyik legnagyobb tradícióra visszatekintő olaszországi rangadónak, a milánói derbinek, mint most. A Serie A dobogójára pályázó Milan (51) és Inter (50) vasárnap este (20.30) közvetlenül a harmadik helyért mérkőzik, a győztes pedig lépéselőnybe kerülhet. Gennaro Gattuso rossonerije két fordulóval ezelőtt került az Inter elé, amikor Luciano Spalletti Intere váratlan vereséget könyvelt el a Cagliari otthonában. A Milan a bajnokságban öt mérkőzés óta csak győzelmet ismer, míg az Inter a kisebb hazai hullámvölgy mellett az Európa-ligában is pofont kapott, a Frankfurt a minap a San Siróban ütötte ki a neroazzurrit a nyolcaddöntőben.
Angliában a Premier League trónjára pályázó csapatok közül csak a Liverpool játszik bajnokit a Fulham otthonában, a City az FA-kupa negyeddöntőjében mérkőzik a Swansea ellen, míg spanyol földön a Barcelona és az Atlético is veszélyes vendégjátékra készülhet (Betis, illetve Athletic Bilbao). A Ligue 1-ben a PSG–Marseille viszi a prímet, a Bundesligában pedig a Dortmundnak kihívás lesz tartani a lépést a Bayernnel, hiszen a sárga-fekete gárda Dárdai Herthájához utazik.
SZOMBAT
9.50, Arena Sport 2: Melbourne Victory–Brisbane
13.00, Sportklub 2: Huesca–Alavés
13.15, Sportklub 1: Watford–Crystal Palace (FA-kupa)
15.00, Digi Sport 1, Arena Sport 2: Sassuolo–Sampdoria
15.00, Arena Sport 1: Partizan–Spartacus
15.00, Arena Sport 3: Lokomotiva–Slaven
15.30, Sport 1: Schalke–Leipzig
16.00, Sportklub 2: Stoke–Reading
16.15, Spíler2 TV, Sportklub 1: Real Madrid–Celta Vigo
16.45, M4: Újpest–Kisvárda
17.00, Arena Sport 5: Nice–Toulouse
17.00, Digi Sport 2, Sportklub HD: Beşiktaş–Göztepe
18.00, Digi Sport 1, Arena Sport 2: SPAL–Roma
18.00, Arena Sport 3: Chicago–Seattle
18.15, Sport 1: Hertha–Dortmund
18.20, Sportklub 2: Swansea–Manchester City
18.30, Spíler2 TV, Sportklub 3: Athletic Bilbao–Atlético Madrid
19.15, M4: Debrecen–Diósgyőr
19.45, Sportklub HD: Feyenoord–Willem II
20.00, Digi Sport 3, Arena Sport 3: Caen–St-Étienne
20.30, Digi Sport 1, Arena Sport 2: Torino–Bologna
20.30, Spíler2 TV: Léganes–Girona
20.30, Sportklub 3: Olimpija–Maribor
20.55, Sportklub 2: Wolverhampton–Manchester United
21.00, Arena Sport 1: Orlando City–Montreal Impact
21.30, Sport 1: Porto–Marítimo
VASÁRNAP
0.00, Arena Sport 1: Racing–Belgrano
1.00, Arena Sport 3: DC United–Real Salt Lake
6.00, Sportklub 2: Szapporó–Kasima
9.00, Arena Sport 1: Sydney–Melbourne City
12.00, Sportklub 2: Eibar–Valladolid
12.00, Sportklub HD: Oviedo–Gimnastic
12.15, Sportklub 1: Venlo–PSV
12.30, Digi Sport 1, Arena Sport 1: Genoa–Juventus
13.00, Arena Sport 2: Sutjeska–Zeta
13.00, Sportklub 4: Nafta–Beltinci
13.15, Sport 1: Leverkusen–Werder
14.00, Sportklub 2: Kayseri–Başakşehir
14.30, Digi Sport 3, Arena Sport 3: Lyon–Montpellier
14.30, Sportklub HD: Alkmaar–Ajax
15.00, Digi Sport 2, Arena Sport 1: Lazio–Parma
15.00, Arena Sport 4: Atalanta–Chievo
15.00, Sportklub 3: Milwall–Brighton (FA-kupa)
15.15, Digi Sport 1, Sportklub 1: Fulham–Liverpool
15.30, Sport 1: Frankfurt–Nürnberg
16.00, Spíler2 TV: Espanyol–Sevilla
16.00, Sportklub 2: Basel–Young Boys
17.00, Digi Sport 3, Arena Sport 3: Bordeaux–Rennes
17.00, Arena Sport 1: Rad–Crvena zvezda
17.00, Sportklub 3: Bursa–Galatasaray
17.00, Sportklub 4: Horsens–Brøndby
17.30, Spíler1 TV, Sportklub 1: Everton–Chelsea
18.00, Sport 1: Bayern–Mainz
18.00, Digi Sport 1, Arena Sport 2: Napoli–Udinese
18.00, Arena Sport 5: Oostende–Anderlecht
18.30, Spíler2 TV, Sportklub 2: Valencia–Getafe
18.30, Sport 2: Moreirense–Benfica
20.00, Sportklub 4: Las Palmas–Mallorca
20.00, Arena Sport 5: NY City–Los Angeles FC
20.30, Digi Sport 1, Arena Sport 2: Milan–Inter
20.45, Spíler2 TV, Sportklub 1: Betis–Barcelona
21.00, Digi Sport 2, Arena Sport 1: PSG–Marseille
21.45, Arena Sport 3: River Plate–Independiente
22.00, Arena Sport 5: Cincinnati–Portland