2024. április 30., kedd

Butlerék először megmentették

A két vezér, James és Butler csatájából ezúttal utóbbi került ki győztesen (Fotó: Beta/AP)

Nem adta meg magát a Miami az NBA nagydöntőjének ötödik mérkőzésén, amelyen a Heat 111:108 arányban megverte a Lakerst, így 3:2-re szépített a sorozatban. A találkozó az előző kettőhöz hasonlóan ismét szorosan alakult, a Miami járt többször lépéselőnyben, és bár Jimmy Butlerék az utolsó periódus elején 11-gyel mentek (93:82), a Lakers egy 17:3-as futással fordított (96:99), és kiélezett hajrának mentek neki a csapatok. Az utolsó 20 másodpercen belül az egész meccsen hibátlanul büntetőző Butler volt precíz a vonalról élet-halál helyzetben (109:108), majd a túloldalon Danny Green rontott hármast tiszta helyzetből, és bár a lepattanó Markieff Morrishoz került, a Los Angeles-i eladta a labdát, ami 2,2 másodperccel az órán végzetes hibának bizonyult. Tyler Herro büntetői után (111:108) LeBron James a félpályáról elengedhetett még egy triplát a hosszabbítás reményében, de a dobás vérszegény volt, nyert a Miami. A meccs két hőse Butler, illetve James, akik ráadásul a meccs nagy részében egymáson védekeztek. A 47 percet parketten töltő Butler 35-12-11-es tripla duplával zárt, ráadásul 5 labdaszerzést is bemutatott, James kiváló dobószázalékkal (15/21) 40 pontig jutott (40-13-7). A Miami győzelmének kulcsa az egységes csapatteljesítményben kereshető, a Spoelstra-keretből mindössze heten léptek pályára, de közülük hatan legalább 11 pontot szereztek.

A hatodik, esetlegesen utolsó meccset ma hajnalban játszották a felek.

NBA, nagydöntő: LA Lakers–Miami 108:111 (3:2).

EUROLIGA

Verve a baszkok

Fölényes, 90:73-as győzelmet aratott a Baskonia felett a Crvena zvezda az Euroliga alapszakaszának második fordulójában, a piros-fehérek így 50 százalékosak az első két játéknap után. Saša Obradović csapatának sikere főleg az első és a harmadik negyednek köszönhető, amelyeket 23:16-ra, illetve 29:18-ra hozott le a belgrádi gárda. A meccs legjobbja az 5 triplát, összesen 30 pontot dobó zvezdás Jordan Loyd volt.

Euroliga, a 2. forduló: Efes–Fenerbahçe 71:80, Real Madrid–Valencia 77:93, Himki–Žalgiris 70:84, Milano–Lyon 87:73, Zenit–Barcelona 74:70, Alba–Bayern 72:90, Panathinaikosz–Olimpiakosz 71:80, Crvena zvezda–Baskonia 90:73, CSZKA–Makkabi 76:72. Az élcsoport: Fenerbahçe, Valencia, Žalgiris, Milano és Zenit 4 pont stb.