2024. április 27., szombat

Irving elvitte a show-t

Hagyományosan a két szláv szupersztárral, Luka Dončićtyal és Nikola Jokićtyal harangozták be a Dallas és a Denver újabb rangadóját az elitligában, de a slusszpoént a pályára lépő harmadik fenomén hozta össze. A csapatok az elsőtől az utolsó percig kiélezett, kiszámíthatatlan meccset játszottak, amely csak a hajrában kezdett eldőlni a texasiak javára, amikor a vezetésük a 13 pontot is elérte (98:85).

A bajnok viszont természetesen nem adta könnyen a bőrét, pillanatok alatt visszakapaszkodott, és az utolsó percen belül járva Jamal Murray triplája már 105:102-es vendégelőnyt eredményezett. Ezt viszont szinte azonnal kiegyenlítette a meccs legjobbjaként 37-tel záró „Luka Magic” egy távoli hármassal (105:105), így jöhetett az idegtépő végjáték. Ebben a Nuggets akciója sikertelen lett, maradt viszont alig több mint két másodperc az órán a Mavericksnek. A labdát oldalról kisebb meglepetésre nem a szlovén, hanem Kyrie Irving kapta meg, aki befelé törve a büntetővonal sarkáról, a Joker takarásából ugrott fel, és a kisodródott helyzetből bal kézzel engedte el dobását, amely a dudaszóval együtt hullott gyűrűbe. A meccs embere összesen 24 pontot jegyzett, a Denvernél Murray 23-at, Michael Porter Jr. 20-at, Jokić szokatlanul rossz hatékonysággal (6/16 mezőnyből) 16-ot 11 lepattanó és 7 assziszt mellett.

Irving egyébként nemcsak a szlovéntől és a szerbtől, de Bam Adebayótól is ellopta a vasárnap esti főszerepet, ugyanis a Miami finom kezű centere egy jóval a triplavonalon túlról elengedett hárompontossal nyerte meg csapatának a detroiti összecsapást. A legutóbbi nagydöntőben a Denverrel szemben alulmaradó Heat 37/30-as mérleggel nyolcadik keleten, de csak karnyújtásnyira van a közvetlen rájátszást érő hatodik helytől.

NBA, alapszakasz: Milwaukee–Phoenix 140:129, Detroit–Miami 101:104, Dallas–Denver 107:105, Orlando–Toronto 111:96, Washington–Boston 104:130, San Antonio–Brooklyn 110:110, h. u. 122:115, LA Clippers–Atlanta 93:110. ABA-liga, 23. forduló: Mega–Studentski Centar 88:79, Cibona–Crvena zvezda 59:82. Az élcsoport: Crvena zvezda 43, Budućnost 41, Partizan 40 pont stb.

Nyitókép: Irving rendkívül nehéz helyzetből, bal kézzel, a 25 centivel magasabb Jokić takarásából engedte el a meccsgyőztes dobást (Fotó: Beta/AP)