2024. április 27., szombat

Felfelé szállnak a madarak

Nyugati főcsoportdöntőnek is beillő találkozóval zárult az elitliga szerda hajnali játéknapja, a címvédő Denver vendége a Phoenix volt. A Mérföldmagas Városban rapszodikus találkozó alakult ki, hiszen előbb a Nuggets járt élen, majd a Suns második negyedbeli 23:1-es rohanása után már a vendégek vezettek tetemes különbséggel (44:59). A tendencia a harmadik negyed derekáig folytatódott (55:77), innen viszont nagy feltámadásba kezdett a regnáló bajnok, amely már egy számjegyű lemaradással futott neki a zárónegyednek, amelynek végén még Kevin Durantnek kellett egy hárompontossal hosszabbításra mentenie (102:102). A ráadásban aztán visszakerült a lendület a Denvertől a Phoenixhez, amely Durant újabb triplájával tett pontot a találkozó végére. A nyurga erőcsatár 35 ponttal csapata és a teljes találkozó legjobbja lett, hazai részről Jamal Murray (28-7-9) és Nikola Jokić (25-16-5) lett a legeredményesebb.

A Phoenixhez hasonlóan a csendben, de egyre stabilabban győzelmi pályán járó New Orleans is a nyugati playoffhelyeken tartózkodik, a Pelicans legutóbb Torontóban aratott gázolásos sikert Trey Murphy 10 triplás, 34 pontos meccsével vezetve. Közben a többi szerb játékos is felemás napot tud maga mögött. Vasilije Micić immár kezdőként 21-gyel a Charlotte legjobbja volt az Orlando elleni vereségen, Nikola Jović ugyancsak az első ötösben pályára lépve 8 pontot tett hozzá a Miami Detroit elleni győzelméhez, míg Bogdan Bogdanović harmatgyenge triplamutatóval (1/6) még halványabb 5 pontot írt be az Atlanta értékes New York-i diadalán. Említést érdemel még, hogy a Cleveland nagy keleti rangadón megállította a Boston 11 meccses győzelmi szériáját, elsősorban a 20 pontos zárónegyedet produkáló Dean Wade-nek köszönhetően.

NBA, alapszakasz: Charlotte–Orlando 89:101, Brooklyn–Philadelphia 112:107, Cleveland–Boston 105:104, Miami–Detroit 118:110, New York–Atlanta 100:116, Toronto–New Orleans 98:139, Houston–San Antonio 114:101, Dallas–Indiana 120:137, Denver–Phoenix 102:102, h. u. 107:117. Eurokupa, nyolcaddöntő: Ulm–Joventut 79:88. ABA-liga, 21. forduló: Cibona–Studentski Centar 94:82. Az élcsoport: C. zvezda 39, Budućnost 37, Partizan 36 pont stb.

Nyitókép: Kevin Durant a finisben vállára vette a csapatát (Fotó: Beta/AP)