2024. április 27., szombat

Királyi fordítás

Nem volt hiány látnivalóból az elitliga csütörtök hajnali játéknapján sem. Torontóban a Dallas Luka Dončić 16 asszisztos tripla dupláját (30-11-16) használta ki, Chicagóban pedig Andre Drummond 26 lepattanóval állította be a sacramentói Domantas Sabonis szezonbeli egymeccses csúcsát. A Kings egyébként három siker után beírta első vereségét a Denver elleni idei különpárharcban, a Nuggets parkettjén Jamal Murray szinte hibátlan hatékonysággal (13/15 mezőnyből, 32 pont) volt a legjobb, Nikola Jokić (14-14-11) szerényebb szerepvállalással is tripla duplát jegyzett.

A legizgalmasabb végjátékot a legkésőbbi mérkőzés, Los Angeles derbije hozta, ahol a Clippers 98:77-re vezetett a zárónegyed elején, ám a LeBron James fémjelezte Lakers innen 116:112-es diadalra fordított. A 39 éves Király hét hárompontost szórva összesen 34 ponttal lett a meccs legjobbja, úgy, hogy a sorsdöntő játékrészben 19-et rámolt be…

Nem zárta le a negyeddöntős sorozatát a női Euroligában a DVTK, amely a hazai győzelem után a francia Villeneuve parkettjén lépett fel a két sikerig tartó párharc második felvonásán. A miskolci lányok a meccs korai szakaszában 23:8-ra is vezettek, de a házigazda már a nagyszünetig visszazárkózott, majd szoros második félidő után diadalmaskodott, így a szerdai magyarországi harmadik találkozón dől el, melyik csapat jut a négyes döntőbe.

NBA, alapszakasz: Indiana–New Orleans 123:114, Toronto–Dallas 125:136, Chicago–Cleveland 103:103, 2 h. u. 132:123, Minnesota–Memphis 110:101, Denver–Sacramento 117:96, LA Clippers–LA Lakers 112:116. Női Euroliga, negyeddöntő, 2. mérkőzések: Villeneuve–DVTK 63:59 (a sorozatban 1:1), Schio–USK Prága 73:61 (a sorozatban 1:1), Zaragoza–Mersin 57:56 (a sorozatban 1:1), Avenida–Fenerbahçe 67:73 (a sorozatot a Fenerbahçe nyerte meg 2:0-ra).

Nyitókép: A Király nem öregszik: James 39 évesen is parádézik egy rangadó végjátékában (Fotó: Beta/AP)