2024. május 9., csütörtök

James nélkül túl erősek a Farkasok

Nem tört meg a lendülete a philadelphiai vereséggel a Minnesota csapatának, amely megerősítette helyét a nyugati főcsoport élén, miután megverte a Lakerst. A liga kimagaslóan legjobb védőcsapata kihasználta, hogy a vendégeknél LeBron James kisebb bokasérülés miatt nem lépett pályára, és az első negyed közepétől magához ragadta a vezetést.

A Timberwolvesnál Anthony Edwards (27) volt a legponterősebb, de a teljes csapat kiegyenlített teljesítményt hozott, ami az említett védelmen kívül az egész eddigi idényben a siker kulcsa Minneapolisban.

Véget ért a liga leghosszabb veretlenségi sorozata, a kilenc sikernél tartó Clippers ugyanis elvérzett Oklahomában. A Thunder már az első félidőben is többször tíz pont fölé tornázta előnyét, de a kirobbanó támadójátékot hozó 45:33-as harmadik negyeddel döntötte el a találkozót Shai Gilgeous-Alexander (31) és az év újonca címre eséllyel pályázó Chet Holmgren (23) vezérletével.

NBA, alapszakasz: Detroit–Utah 111:119, Cleveland–New Orleans 104:123, Chicago–San Antonio 114:95, Memphis–Indiana 116:103, Milwaukee–Orlando 118:114, Oklahoma–LA Clippers 134:115, Minnesota–LA Lakers 118:111, Portland–Washington 117:118. Euroliga, 16. forduló: Makkabi–Crvena zvezda 92:98, Valencia–Bologna 79:71, Real Madrid–Partizan 91:75. Az élcsoport: Real Madrid 30, Bologna 22, Barcelona (–1) 20 pont stb.

Nyitókép: Klasszis centercsata: Anthony Davis emelkedik dobásra Rudy Gobert takarásából (Fotó: Beta/AP)