2024. április 30., kedd
KAJAK-KENU

Összesítettben harmadik a Tiszavirág

A Belgrád melletti Ada Ciganlija evezőspályán 200, 500 és 1000 méteres távon rendezték meg négy korosztályban (serdülő, kadét, ifjúsági, felnőtt) az országos kajak-kenu bajnokságot, amelyen 27 klub több mint 700 versenyzője vett részt. A bajnokság legeredményesebb csapata a palánkai Tarkett, amely mind a négy korosztályban és összesítettben is az első helyen végzett.

A zentai Tiszavirág kajakosai az előzetes várakozáson felül teljesítettek, hiszen összesen tizenhat érmet nyertek, és az összesített csapatversenyben a harmadik helyet szerezték meg.

Aranyérmesek: Barta Éva (K1, 1000 m, ifi lányok), Barta Éva/Fenyvesi Janka (K2, 500 m, ifi lányok), Fenyvesi Abigél/Barta Éva (K2, 1000 m, nők), Barta Éva/Fenyvesi Abigél/Fenyvesi Janka/Bognár Anna (K4, 500 és 1000 m, nők).

Ezüstérmesek: Barta Éva (K1, 500 m, ifi lányok), Túri Csongor/Kaszás Szebasztián/Szabó Dávid/Rózsa Márton (K4, 500 m, ifi fiúk), Fenyvesi Abigél (K1, 1000 m, nők), Vartus Árpád/Kecskés Balázs/Marko Subotić/Barta Bence (K4, 1000 m, férfiak), Kecskés Balázs/Marko Subotić (K2, 500 m, férfiak), Szabó Dávid/Rózsa Márton/Opauszki Péter/Nagy Abonyi Márk (K4, 500 m, kadét fiúk), Fenyvesi Janka/Fenyvesi Abigél (K2, 200 m, nők), Fenyvesi Abigél/Bognár Anna (K2, 500 m, nők).

Bronzérmesek: Túri Csongor/Kaszás Szebasztián/Szabó Dávid/Rózsa Márton (K4, 1000 m, ifi fiúk), Kecskés Balázs/Marko Subotić (K2, 1000 m, férfiak) és Gere Gergely/Kaszás Tamás/Opauszki Péter/Nagy Abonyi Márk (K4, 1000 m, serdülő fiúk).

– Bíztam abban, hogy a felnőttek versenyében sikerül dobogóra állnunk, amikor azonban kihirdették az összesített csapatverseny végeredményét, s kiderült, hogy harmadikak vagyunk, majd leesett az állam – mondta Fehér Csaba, a Tiszavirág edzője, aki hozzátette, ezúttal az országos bajnokság előtt volt az edzőtáboruk a szegedi Maty-éren, s ez nagymértékben hozzájárult a sikerhez. – Szoknunk kell az állóvizet, mivel hiába lassult le a Tisza, még így sem olyan, mintha állóvízen készülnénk a versenyekre. Szegeden már a finomhangolásé volt a főszerep, nem voltak megerőltető edzések, s mint kiderült, ez jó taktikának bizonyult, a formaidőzítés kiválóan sikerült – nyilatkozta Fehér, akinek a versenyzői október 1-jéig pihennek, utána, amíg lehet, a Tiszán edzenek, majd november 1-jén egy felméréssel kezdetét veszi az új idényre való felkészülés.

A magyarkanizsai Bratstvo Kajakklub Apró István edző vezetésével eredményesen helytállt ezen a színvonalas bajnokságon, összesen hat érmet szerzett, és összesített csapatversenyben a tizennegyedik helyen végzett.

Aranyérmes: Poberai Anett/Sziveri Rita/Lővei Kitti/Lővei Fanni (K4, 200 m, nők).

Ezüstérmesek: Poberai Anett/Sziveri Rita/Lővei Kitti/Lővei Fanni (K4, 500 m és 1000 m, nők), Sziveri Rita/Poberai Anett (K2, 200 m, ifi lányok).

Bronzérmesek: Sziveri Rita (K1, 1000 m, ifi lány) és Sziveri Rita/Poberai Anett (K2, 1000 m, ifi lányok).

– Főleg fiatalokból álló, tizennégy fős csapattal, köztük a minikajakosokkal vettünk részt az országos bajnokságon. A fiatalabb versenyzőinket már idősebb korosztályokban is indítottuk, hogy átérezzék és szokják a versenyzés hangulatát, légkörét, és minél több tapasztalatot gyűjtsenek. A rengeteg munka és edzés, amit a bajnokságra való felkészülésbe fektettünk, meghozta gyümölcsét, és csapatunk tisztességesen helytállt. A hat érem és a döntőbe jutások is azt bizonyítják, hogy jó úton haladunk, bizakodva tekintünk a jövőbe – mondta Apró, a Bratstvo edzője.

A bezdáni Duna Kajakklub tagjai közül Egyed Boglárka kajak egyesben 1000 méteren, Horvát Emília pedig 500 méteren országos bajnok lett a serdülők között, az általuk alkotott páros pedig 1000 méteren állhatott fel a dobogó második fokára.

A felnőtt válogatott Holpert Ervin az újvidéki Vojvodina tagjaként megnyerte az 1000 méteres versenyt, K4 (Torubarov, Holpert, Stanivuković, Jovanov) 200 méteren első, 500 méteren ezüstérmes lett.

A csapatversenyek sorrendje, pionírok: 1. Tarkett 99,5, 2. Zorka (Šabac) 86, 3. Becse 49,5, … 6. Tiszavirág 27, … 12. Bratstvo 9 pont stb. Serdülők: 1. Tarkett 177, 2. Zorka 135, 3. Becse 95,5, 4. Tiszavirág 80, … 9. Bratstvo 29 pont stb. Ifik: 1. Tarkett 192,5, 2. Zorka 130,5, 3. Val (Mitrovica) 99,5, … 7. Tiszavirág 56, … 13. Bratstvo 7 pont stb. Felnőttek: 1. Tarkett 213, 2. Zorka 180, 3. Tiszavirág 105,5, … 11. Bratstvo 26 pont stb.

Az összesített csapatverseny sorrendje: 1. Tarkett 682, 2. Zorka 531,5, 3. Tiszavirág 268,5, … 14. Bratstvo 71 pont stb.