2024. május 10., péntek
KAJAK-KENU – JUNIOR- ÉS U23-AS VB, AURONZO

Meggyőző magyar fölény

Az 5000 méteres döntőkkel vasárnap délután véget ért a junior és U23-as kajak-kenu világbajnokság az olaszországi Auronzóban, a magyar versenyzők három érmet szereztek a leghosszabb távon. A fiatalabbaknál kajak egyesben Kaed Ádám ezüstérmes lett, míg a kenusoknál Matkovics Lili Sára a harmadik helyen végzett, az idősebb kajakosoknál Nemes Réka elsőként haladt át a célvonalon. Magyar szempontból ez volt minden idők legeredményesebb korosztályos világbajnoksága, a válogatott 25 arany-, 12- ezüst- és 7 bronzéremmel az éremtáblázat élén zárt, az őket követő németek feleennyi medált (5-7-10) lapátoltak össze. A versenyzők nem sokat pihenhetnek, mintegy három hét múlva az e két korosztály számára kiírt Európa-bajnokságnak a portugál Montemor-o-Velho ad majd otthont.

Nyitókép: Példátlan sikert ért el a magyar válogatott Auronzóban (Fotó: facebook.com/MKKSZ)