2024. május 9., csütörtök
ÚSZÁS – U18-AS EB, BELGRÁD

Pudar duplázott

A bosznia-hercegovinai Lana Pudar a női pillangóúszás 100 méteres távján új junior-Eb-csúccsal aratott győzelme után a hosszabb számban, azaz 200-on sem talált legyőzőre, a 17 éves tehetség új korosztályos Európa-csúccsal (2:06,26 mp) ért elsőként a falhoz, ráadásul több mint négy másodpercet vert a mögötte másodikként beérkező német Alina Baievychre. A harmadik helyen Abonyi-Tóth Glenda (2:11,61) zárt, aki három másodpercet javított eddigi egyéni csúcsán. A magyar éremeső az elmúlt napokban is folytatódott, északi szomszédaink a már említett bronzon kívül még egy első és egy harmadik helyet szereztek Molnár Dóra révén. A 17 éves tehetség nagyon komoly programot vállalt a viadalon: kedden második lett a 4×100 méteres női gyorsváltó tagjaként, szerdán a 4×100-as mix, csütörtökön pedig a 4×200-as női gyorsváltóval nyert egy-egy első helyet, majd pénteken behúzta a 200 hát fináléját, szombaton pedig mindezt megtoldotta egy harmadik hellyel 100 gyorson. A szerbiai úszók két döntős helyezéssel büszkélkedhettek, Petar Popović a 4. lett 50 gyorson, Strahinja Maslo pedig 7. 400 vegyesen. Az Európa-bajnokság tegnap este ért véget.

Nyitókép: A női 200 méteres pillangóúszás dobogósai: Alina Baievych, Lana Pudar és Abonyi-Tóth Glenda (Fotó: LEN)