2024. május 8., szerda
ÚSZÁS – U18-AS EB, BELGRÁD

Folytatódott az éremgyártás

A magyar válogatott a nyitónapi két dobogós helyezés után a belgrádi U18-as Európa-bajnokság második versenynapján újabb négy medált gyűjtött. A korosztályos viadalokon a mezőny sokszínűsége miatt elég ritkák a hosszabb sorozatok, Pádár Nikolett azonban kivétel ez alól, ugyanis zsinórban harmadszor nyerte meg a 18 éven aluliak számára kiírt kontinenstorna női 200 méteres gyorsúszását – 2021-ben Rómában, tavaly pedig Bukarestben is diadalmaskodott. Belgrádban 1:57,59-es idővel utasította maga mögé a mezőnyt, ami egyben egyéni csúcs is. A 17 éves tehetség ennek ellenére sem volt maradéktalanul elégedett a teljesítményével, olimpiai kvalifikációs szintet szeretett volna úszni, amitől 33 századdal elmaradt. Pádár mögött másodikként csapattársa, Ábrahám Minna Lilla szerezte meg az ezüstérmet. Komoróczy Lora Fanni tavaly még a második helyen zárta az 50 hát küzdelmeit, idén viszont simán megverte a riválisait, magabiztosnak mondható, 3 tizedmásodperces különbséggel ért elsőként a falhoz. A harmadik aranyat a Magda Boldizsár, Harsányi Mátyás, Molnár Dóra, Pádár Nikolett összeállítású 4×100 méteres mix gyorsváltó szállította, amely fölényes győzelmet aratott.

A 4×100-as mix gyorsváltó (Fotó: MÚSZ)

A házigazdák eddig egy döntős szereplést harcoltak ki, azt Uroš Živanović rögtön éremre is váltotta, a 18 éves úszó 50 méter mellen szerzett egy második helyet.

Nyitókép: A 4×100-as mix gyorsváltó (Fotó: MÚSZ)