2024. május 19., vasárnap
ÚSZÁS

Magyarország az éremtábla élén

A hétvégén is folytatták a remek szereplést a magyar versenyzők a romániai Otopeniben zajló juniorúszó-Európa-bajnokságon. Az érmeket elsősorban a már a pár héttel ezelőtti felnőtt-vb-n is szereplő Pádár Nikolett és Molnár Dóra halmozza: az egyik legnépszerűbb távnak számító 100 méteres gyorsúszásban kettős magyar győzelmet is arattak Pádár vezetésével, míg 200 méter háton Molnár hozta el az aranyat, miután az utolsó hosszon nagyot hajrázva megelőzte a lengyel Laura Bernatot. A fiúk részéről Bujdosó Zsombor gyarapította tovább a kollekciót a 400 m vegyesen szerzett ezüstérmével. Mindezek a sikerek azzal jártak, hogy az egyedüliként öt aranyéremmel álló Magyarország az éremrangsor élére ugrott az Eb-t záró utolsó vasárnap esti döntők előtt. A gyorsúszás rövidebb távjaiban remeklő Pádárhoz hasonlóan más fiatalok is kiemelkednek egy-egy úszásnemben, akik már a felnőtt-vb-n is bontogatták a szárnyaikat. A női gyors hosszabb távjain a török Merve Tuncel, mellúszásban az észt Eneli Jefimova, férfi háton pedig a lengyel Ksawery Masiuk szerzett már két aranyat is – nem beszélve David Popoviciról, aki az 50 és a 200 után tegnap este a 100 m gyorson is célba vette a győzelmet.