2024. május 19., vasárnap
ÚSZÁS – IFJÚSÁGI VILÁGBAJNOKSÁG, LIMA

Magyar csata a győzelemért

A magyar csapat erődemonstrációjára a lányok 200 méteres gyorsúszásának döntője tette fel a koronát a perui ifjúsági úszó-világbajnokságon, amely után Pádár Nikolett elmondhatja magáról, hogy néhány hónapon belül a korosztályos Eb-n és vb-n is megnyerte mind a 100, mint a 200 méteres versenyt ebben az úszásnemben. Miután leszakították a féltávnál még élen álló Giulia Vetranót, Pádár és honfitársa, Ábrahám Lilla között alakult ki csata a győzelemért, amely négy századmásodperces előnnyel lett előbbié. A magyar mérleget a torna utolsó napján még megtoldotta egy második hellyel Gálicz László a leghosszabb számban, 1500 m gyorson, így a csapat hét arannyal, hét ezüsttel, bronzérem nélkül zárta a világbajnokságot. Ez az éremtáblán végül második helyet ért számukra a több remek egyéni teljesítményt is felmutató japánok mögött.

Szerbia minden éremből egyet szerzett, méghozzá kizárólag mellúszásban, a zárónapon ugyanis Uroš Živanović megnyerte az 50 méteres döntőt azt követően, hogy pár napja második lett a táv kétszeresén. A lányok 100 méteren mellúszásában bronzérmes Martina Bukvić 200-on nem tudta megduplázni dobogóinak számát, ugyanis ötödikként zárta a versenyt.