2024. május 9., csütörtök

A Velika Kikinda nyerte meg a Delfin-kupát

Adán nemzetközi úszóversenyt tartottak csaknem 250 versenyző részvételével

Az adai strandfürdőben a szombati 26. Delfin-kupán 19 hazai és külföldi egyesületből több mint 240 utánpótláskorú és felnőtt úszó versenyzett 50 méteres pillangó-, mell-, gyors- és hátúszásban, valamint 4×50 méteres vegyes váltóban. Az összesített eredmények alapján a nemzetközi versenyt a Velika Kikinda úszóinak csapata nyerte meg, a második helyen a szabadkai Spartacus végzett, a nagybecskereki Proleter lett a harmadik, a házigazda adai Delfin Úszóklub a kilencedik helyet szerezte meg. Az idei kupán a szervezők Mirko Korovljev-emlékfutamnak a női mezőny 50 méteres mellúszását jelölték ki a 19 évesek és idősebbek korosztályában. Az emlékfutamot Nagy Nóra adai úszó nyerte meg. A versenyen megválasztották a Delfin-kupa legjobb úszóit, amely a nők mezőnyében az óbecsei Nagynémedi Anna (Swim Star) lett, a férfiak között pedig a nagykikindai Veljko Karanović (Velika Kikinda).

A Delfin Úszóklub tehát huszonhatodik alkalommal szervezte meg a Delfin-kupát Ada község önkormányzata és az Adica üdültetési vállalat támogatásával. Berec Csaba, Ada Község Sportszövetségének elnöke nyitotta meg a kupát, amelyen 12 hazai és 7 külföldi egyesület úszója merült vízbe. A külföldi úszóklubok közül 2-2 egyesület érkezett Magyarországról és Szlovákiából, valamint 1-1 Romániából, Kenyából és Ugandából. Az idei Delfin-kupán is elmaradt a csapatok felvonulása és az ünnepélyes eredményhirdetés, így szerényebb körülmények között az edzők vették át az érmeket és a serlegeket. Radovan Tešić, a házigazda úszóklub elnöke és a verseny fő szervezője elmondta, sok gyermek versenyez a Delfin-kupán, amelyre nagyszámú versenyző jelentkezett hat országból. Kiemelte, hogy az idén is jó házigazdái próbáltak lenni a sportrendezvénynek, amelyet több mint 25 éve rendeznek meg Adán. A klubban ezért évről évre keményen megdolgoznak, hogy minél jobb teljesítményt nyújtsanak, és növeljék a létszámot is.

A Delfin-kupa legjobb női és férfi úszói a házigazda úszóklub vezetőjével (Csincsik Zsolt felvétele)

Nyitókép: A nemzetközi úszóversenyen 240 úszó versenyzett az adai strandfürdőben (Csincsik Zsolt felvétele)