2024. április 30., kedd
VÍZILABDA

Gyenge rajt, magabiztos végjáték

Bizonytalan első félidőt követően a nagyszünetben összekapta magát az Eger férfivízilabda-csapata a Bajnokok Ligája 3. fordulójában, és végül négygólos (13:9) győzelmet aratott a Bitskey uszodában a Steaua ellen. A mérkőzést egyértelműen a harmadik negyed döntötte el, ekkor már gyakorlatilag kifogástalanul játszott a hevesi csapat.

A győzelem kulcsa a védekezés volt, hiszen amikor az elején nem ment a támadójáték, amikor nem nagyon volt ítélet, akkor felőrlődnek a csapatok. Nem ment elöl, de hátul fegyelmezettek voltunk, Boldizsár jól védett. A második félidőben sikerült kinyitni a meccset, gyorsan voltunk hozzájuk képest, egy szinttel feljebb játszottunk, s ezt már nem tudták lekövetni” – értékelt Dabrowski Norbert, az Eger vezetőedzője az összecsapás után.