Új előadásra készül az Adai Színtársulat, amelynek tagjai ezúttal is sajátos hangvételű, kísérletező jellegű produkcióval rukkolnak elő. A P. S. című előadás középpontjában maguk a fiatalok, valamint az őket érintő és a mindennapjaikat leginkább meghatározó problémák állnak, mint amilyenek például a különféle lelki traumák és azok feldolgozásának lehetőségei, a perspektívanélküliség, a tolerancia és az elfogadás kérdésköre és egyéb hasonló jellegű témakörök.
– Az Adai Színtársulat hosszú idő után jelentkezik új előadással, ezért azt szerettük volna, ha olyan produkció születik, amely valóban a fiatalokról szól, de nemcsak a fiataloknak, hanem mindenkinek, aki nyitott ennek a korosztálynak a mindennapjai, valamint az ezen korosztályt érintő problémák iránt – hangsúlyozta Török Ákos, az Adai Színtársulat elnöke, aki elmondta, az előadás ezúttal is többlépcsős munkafolyamat eredményeképpen született meg, amelynek során azt szerették volna, ha a fiatalok olyan mélyre ásnak a saját lelkükben, amilyen mélységekig csak ritkán van lehetőségük eljutni.
– Az előadásra való felkészülési folyamat során nagyon sokat segített nekünk Heinrich Olga pszichológus, pszichoterapeuta, akinek ezúton is szeretnénk köszönetet mondani, hiszen olyan izgalmas foglalkozásokat tartott a fiataloknak, amelyekből nemcsak a színészi játék hitelességéhez meríthettek rendkívül sokat, hanem a saját személyiségük fejlődéséhez is. Mindez azért volt különösen fontos számunkra, mert az új előadásban a régiek mellett új tagok is szerepelnek, akik szerencsére nagyon könnyen beilleszkedtek a csapatba, és mindvégig nagyon ügyesen dolgoztak együtt az előadás rendezőjével, Máriás Endrével és rendezőasszisztensével, Morvai Nagybali Tamarával, akik igyekeztek maximális teret biztosítani számukra a kibontakozásra. Ennek jegyében a produkcióban olyan szövegrészek is helyet kaptak, amelyeket maguk a fiatalok írtak meg, illetve olyan jelenetek is belekerültek, amelyek a próbafolyamat során kialakított improvizációkból formálódtak jelenetekké, maga a kerettörténet pedig az előadás rendezője, Máriás Endre munkáját dicséri. Ennek köszönhetően a történet során minden szereplőről megtudhatjuk, hol tart az életben, kivel vannak konfliktusai, kihez kötődik érzelmileg, milyen nehézségek, lelki traumák határozzák meg a mindennapjait, hogyan próbálja azokat feldolgozni, sőt azt is, milyen perspektívákat lát maga előtt, illetve milyen elképzelései vannak a jövőjéről. Az egyéni jellemrajzokból mindeközben olyan általános társadalmi problémákat próbálunk felvázolni, amelyek napjaink fiatalságát jellemzik. Igaz, ez a kép a rendezői szándékkal összhangban elsősorban a fiatalok szemszögéből született meg, éppen ezért a rájuk jellemző, jó értelemben vett naivitás elemeivel fűszerezett, és korántsem tekinthető annyira drasztikusnak, mint amilyennek mi, felnőttek látjuk az ő valóságukat – magyarázta Török Ákos, az Adai Színtársulat elnöke, aki reményének adott hangot annak kapcsán, hogy a humoros momentumokkal átszőtt, személyes hangvételű előadás a nézők tetszését is elnyeri majd, és a közönség soraiban helyet foglalók fellelhetik benne saját élményviláguk és az abból fakadó létbizonytalanság líraiságát is.
A P. S. című előadás szakmai bemutatóját december végén tartják meg, a nagyközönség pedig a tervek szerint a tavasz folyamán találkozhat majd az Adai Színtársulat több szempontból is különlegesnek ígérkező új produkciójával, amelynek létrejöttét Ada község önkormányzata, a Jusoft Kft., a TM-People International Kft. és a Szarvas Gábor Könyvtár támogatta.
