A kormánypárti képviselők távolmaradása miatt az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának csütörtökre összehívott rendkívüli ülése is határozatképtelen lett, így most sem tudott tanácskozni a testület.
Molnár Zsolt, a bizottság szocialista elnöke szerint a kormánypárti képviselők távolmaradása azt jelzi, hogy „kínos” volt nekik, hogy eljöjjenek, s „összedőlt a Soros-terv”. A testület elnöke ennek kapcsán elmondta: két hete Soros Györgynek küldött levelére még nem kapott választ, de bízik benne, hogy legkésőbb jövő héten megkapja.
A bizottság tagjai és a meghívottak negyedórát vártak a kormánypárti képviselőkre, majd elhagyták a termet.
Szél Bernadett, a bizottság LMP-s tagja elfogadhatatlannak nevezte, hogy a kormánypártok „erőfölényükkel visszaélve” ellehetetlenítik a testület munkáját, veszélyeztetve ezzel az ország és a szolgálatok működőképességét, a szolgálatok feletti civil kontrollt. Ezért az LMP-s Szél Bernadett – Kövér László házelnök levele nyomán – Molnár Zsoltot arra kérte, hogy minden eszközzel próbálja meg visszaállítani a testület működőképességét.
Szél Bernadett kiemelte: a testület minden tagja – köztük ő is – átesett a szükséges átvilágításon.
Németh Szilárd csütörtökön Budapesten újságíróknak úgy nyilatkozott, hogy Szél Bernadett a Nemzetbiztonsági bizottsági tagságával visszaélve próbált bizalmas információkat kikérni a Soros-tervről és a Soros-hálózatról az Alkotmányvédelmi Hivataltól. Németh Szilárd szerint ez egy újabb bizonyíték arra, hogy Szél Bernadett „Soros zsebében van”. A politikus bemutatta Szél Bernadettnek a nemzetbiztonsági bizottság szocialista elnökéhez címzett levelét, melyben leírta: kezdeményezte a titkosszolgálatoknál, hogy adják ki azokat a dokumentumokat, amelyeket a testület zárt ülésén mutattak be a szolgálatok. Erre viszont azt a választ kapta, hogy azokba kizárólag a testület tekinthet be, egyedül Szél Bernadett nem – ismertette Németh Szilárd.
A kormánypárti politikus leszögezte: amíg Szél Bernadett a „Soros-tervről” titkosszolgálati információkat akar kiszivárogtatni, addig nem járulnak hozzá ahhoz, hogy részt vegyen az ülésen.
