Marta Kos európai uniós bővítési biztos szerint Szerbia fontos lépést tett az Európai Unióhoz való csatlakozás felé azzal, hogy mint fogalmazott, kijavította az igazságügyi törvénycsomagot, amelyet a parlament a minap fogadott el.
Kos tegnap az X közösségi oldalon azt írta, hogy ez a lépés hozzájárul a bizalom helyreállításához.
A bővítési biztos közölte, hogy Ana Brnabić köztársasági házelnökkel a Szerbiára váró következő integrációs lépésekről tárgyalt. Hozzátette, hogy ezek közé tartozik a választási reform továbbfejlesztése az ODIHR ajánlásaival összhangban, átlátható és inkluzív módon, a médiaszabadság megerősítése, valamint az Európai Unió kül- és biztonságpolitikájához való szorosabb igazodás.
Nyitókép: Pixabay



