A belügyminisztérium a kábítószerrel való visszaélés és az illegális kábítószer-kereskedelem elleni küzdelem nemzetközi napja alkalmából közölte, hogy az idei év első öt hónapjában a kábítószer hatása alatt vezető sofőrök 70 közlekedési balesetet okoztak.
A minisztérium honlapján közzétett adatok szerint ezekben a balesetekben három ember vesztette életét, 27-en pedig súlyos sérüléseket szenvedtek.
Ugyanebben az időszakban a közlekedési rendőrség 1083 olyan járművezetőt távolított el a forgalomból, akik kábítószer hatása alatt vezettek. Ez 50 százalékkal több, mint az előző év azonos időszakában.
Nyitókép: Pixabay



