Szabó Ferenc, Kishegyes: Általában nagy kiszerelésű, palackozott vizet veszek, amelyet otthon kisebb kulacsokba töltök át. Ez a megoldás kényelmes, gazdaságos, és segít csökkenteni a műanyaghulladék mennyiségét. Fontos számomra a tiszta, jó minőségű ivóvíz, ugyanakkor törekszem arra is, hogy környezettudatosan fogyasszam. A nagy kiszerelés használatával csökkentem az ökológiai lábnyomomat, miközben biztosítom a napi folyadékbevitelemet.

Szabó Ferenc
Kurin Ákos, Kishegyes: Mivel nálunk a csapvíz sajnos rossz minőségű, ezért bolti, palackozott, szénsavmentes vizet fogyasztunk. A változatosság kedvéért, mindig másfajta ásványvizet veszünk. Próbálunk megfelelő mennyiségű és minőségű folyadékot, vizet fogyasztani ebben a nagy melegben. Jómagam a napi 2 liter folyadékot igyekszem elfogyasztani, ennek nagy része víz.

Kurin Ákos
Zabos Evelin, Kishegyes: Bolti, hatliteres kiszerelésű vizet fogyasztunk, ami nem túl praktikus, és rengeteg műanyaghulladékkal jár. Mikor ezt megelégeljük, akkor néhány hétig az ökokútról hordjuk a vizet ezekben a műanyag ballonokban. Aztán általában csalódunk a víz minőségében, és újra a boltban vesszük a vizet. A csapvíz sajnos ivásra nem alkalmas nálunk.

Zabos Evelin
Fárbás Nóra, Kishegyes: Ivóvizet általában az ökokútról hozunk, szódástól is vásárolunk, illetve időnként a boltban is veszünk palackozott formában. A csapvizet csak főzésre használom. Szerencsére nálunk nem sárga színű, így nem tesz kárt mosáskor a fehér ruhákban. A gyerekek miatt fontos számunkra a tiszta ivóvíz, ezért figyelünk arra, honnan szerezzük be.

Fárbás Nóra

Nyitókép: Pixabay