2024. május 13., hétfő
U20-AS NŐI EB

Litvániának esélye sem volt

Gyakorlatilag percek alatt lerendezte a Litvánia elleni nyolcaddöntőjét a korosztályos női Európa-bajnokságon Szerbia, amely már az első negyed végén 30:14-re vezetett. Ezután csak a diadal mértéke volt kérdéses, a Jovana Spasovski dupla duplájával (22-11) vezetett szerb lányok végül közel kétszer annyi pontot szereztek, mint a balti ellenfelek (86:46). Ma 17 órától a törökök elleni negyeddöntő van a csapat programján.

A szerb támadás rendre könnyedén ment át a litván védelmen (Fotó: FIBA)

Magyarország nem tudta beváltani favorit szerepét Portugáliával szemben, és többször meglévő 9 pontos előnyt kiengedve végül szoros végjátékban kikapott, így a 9. helyért csatázhat.

Eredmények, nyolcaddöntő: Olaszország–Montenegró 79:64, Portugália–Magyarország 70:68, Izrael–Finnország 63:53, Lettország–Svédország 81:72, Törökország–Lengyelország 70:63, Szerbia–Litvánia 86:46, Franciaország–Csehország 100:69, Spanyolország–Belgium 77:62. A negyeddöntőben (ma): Franciaország–Olaszország, Izrael–Spanyolország, Szerbia–Törökország, Portugália–Lettország. A 9–16. helyért, negyeddöntő: Magyarország–Svédország.

Nyitókép: A szerb támadás rendre könnyedén ment át a litván védelmen (Fotó: FIBA)