KERÉKPÁROZÁS

Valter hajszálnyira a dobogótól

Két másodperc választotta el Valter Attilát attól, hogy dobogóra álljon a hétfőn véget ért Norvég Körverseny összetettjében. A magyar bajnok a pénteki, emelkedős prológgal alapozta meg kiváló helyezését, hiszen a győztes brit Ben Tulett mögött 20 másodperces lemaradással harmadik helyen zárt. Valter az összes további napon a főmezőnnyel ért célba, így a végelszámolásnál csak Thibaut Nys előzte meg a harmadik helyért, a fiatal belga ugyanis a vasárnapi szakaszon úgy győzött, hogy minimális időkülönbséget is adott a többieknek, ez pedig a jóváírással együtt elegendőnek bizonyult.

A spanyol Oier Lazkano nyerte meg a négynapos franciaországi Boucles de la Mayenne-t, a szakaszokon rajta kívül Ivo Oliveira, Arnaud Démare és Arvid de Kleijn osztozott.

Norvég Körverseny, prológ (Bergen–Fløyen hegy, 7,4 km): Ben Tulett 14:28 perc, Magnus Sheffield +1, Valter Attila +20, Ådne Holter +27, Mathias Vacek +28 mp stb. 1. szakasz (Røldal–Hovden, 85,2 km): Mike Teunissen 1:58:30 óra, Tobias Lund Andresen, Jordi Meeus, Thibau Nys, Alexander Kamp, … 23. Valter a. i. stb. 2. szakasz (Valle–Stavanger, 165,7 km): Nys 4:18:33 óra, Edward Planckaert +1 mp, Tulett, Mick van Dijke, Tobias Johannessen, … 9. Valter a. i. stb. 3. szakasz (Stavanger–Stavanger, 151,2 km): Alexander Kristoff 3:19:17 óra, Andresen, Meeus, Madis Mihkels, Marijn van den Berg, … 34. Valter a. i. stb. Az összetett végeredménye: Tulett 9:50:45 óra, Sheffield +5, Nys +23, Valter +24, Kamp +30 mp stb. Boucles de la Mayenne, az összetett végeredménye (4 szakasz): Oier Lazkano 12:35:30 óra, Arnaud Démare +29, Axel Zingle +33, Ivo Oliveira +38, Milan Menten 40 mp stb. Van Merksteijn Fences Classic (Kortrijk–Zwevegem, 199,4 km): Caleb Ewan 4:28:24 óra, Tim Merlier, Gerben Thijssen a. i. stb. Classic Alpes-Maritimes (Puget-Théniers–Valberg, 169,2 km): Richard Carapaz 4:47:59 óra, Felix Gall +12, Lennert van Eetvelt +38 mp stb. Ronde van Limburg (Hasselt–Tongeren, 203,9 km): Thijssen 4:38:43 óra, Ewan, Stanisław Aniołkowski a. i. stb.

Nyitókép: A magyar bajnok dobogója két másodpercen múlott a hűvös skandináviai viadalon (Fotó: Getty Images)