VÍZILABDA – NŐI EUROKUPA

UVSE-bravúr a Népligetben

Az idény során elszenvedett öt vereséget követően az UVSE a legjobbkor, a női Eurokupa döntőjének második mérkőzésén vágott vissza a Ferencvárosnak. Szombaton hazai pályán ugyan egy góllal kikapott Beczur Márton együttese, a Népligetben viszont a hajrában a maga javára tudta fordítani a találkozót, így megnyerte a második számú európai kupasorozatot. Az odavágót és a szezon korábbi meccseit figyelembe véve a legtöbben a Fradit tartották esélyesnek, azt azonban mindenki leszögezte, az UVSE fiatal, ámde rendkívül tehetséges játékosokból álló gárdája egyre jobb, és komplett felállásban bárkivel felveheti a versenyt. A „lilák” igazolták is az utóbbi állítást. Az első három negyedben izgalmas, kiélezett csatát vívtak a felek, mindkét oldalon akadt hiba, de szép akciókból, parádés villanásokból sem volt hiány. Az utolsó játékrész elején a még teljesen nyílt partit a vendégek néhány perc alatt eldöntötték: a mindvégig remekül játszó Faragó Kamilla mellett a még fiatalabbak is felnőttek a feladathoz, Tiba Panna, Hajdú Kata és Baksa Vanda korát meghazudtoló érettséggel és merészséggel állt bele a kínálkozó lehetőségekbe. Alig két perccel a vége előtt 11:9-re vezetett az UVSE, majd Benzcur időkérését követően Baksa kilőtte a hosszút, ezzel el is döntötte a meccset. Gerendás György ugyan még megpróbálta felrázni a Fradit, a vendégek extráira azonban már nem tudtak válaszolni a zöld-fehérek, így összesítésben három góllal nyert az UVSE.

A végén a „lilák” ünnepelhettek (Fotó: MTI)

A magyar csapatok európai szereplése ezzel nem ért véget, a hétvégén Spanyolországban rendezik a női BL négyes döntőjét, ahol az elődöntőben a Dunaújváros a Mataróval találkozik.

Női Eurokupa, döntő, visszavágó: FTC–UVSE 9:13 – a párharcot 21:18-as összesítéssel nyerte az UVSE.

Nyitókép: A végén a „lilák” ünnepelhettek (Fotó: MTI)