A litván és a görög párharca

Két All Star-magasember csapott össze tegnap hajnalban Sacramentóban, ahol a Milwaukee vendégeskedett. A házigazdánál a litván Domantas Sabonis parádézott, De’Aaron Fox (35) és Kevin Huerter (28) mögött a Kings harmadik dobója volt 23 ponttal, viszont 17 lepattanót és – „jokići” szintű osztogatással – 15 gólpasszt is beírt, vagyis masszív tripla duplával zárt. Mindez azonban kevés volt, hiszen a Bucksnál Giannis Antetokounmpo 46 pontot pakolt be, ami Khris Middleton (31) és Brook Lopez (23) komoly segítsége mellett győzelmet ért.

A meccs hajrájában Trey Lyles (b) és Brook Lopez kakaskodott egy kicsit (Fotó: USA Today Sports)

A regionális ABA-liga örökrangadóján a Partizan a 27 pontos francia Mathias Lessort vezetésével, 29:15-ös utolsó negyeddel fordított és nyert a C. zvezda ellen.

NBA, alapszakasz: Detroit–Indiana 117:97, Atlanta–Minnesota 115:136, Dallas–Memphis 88:104, Miami–Utah 119:115, Houston–Boston 111:109, Golden State–Phoenix 123:112, Sacramento–Milwaukee 124:133. ABA-liga, 21. forduló: Studentski Centar–Split 96:84, Partizan–C. zvezda 92:81. Az élcsoport: Partizan 40, C. zvezda (–1) 37, Budućnost 36 pont stb.