Sokáig haraptak a Raptorok

Kőkemény mérkőzésen tartotta otthon a győzelmet az NBA tegnap hajnali játéknapján a Denver, amely a Mérföldmagas Városban a Torontót látta vendégül. A Raptors az első perctől magához ragadta a kezdeményezést, és a harmadik negyed néhány pillanatát leszámítva végig a Nuggets futott az eredmény után. A hajrára azonban Nikola Jokićék rendezték soraikat, és néhány kisebb rohanással, többek között a zombori kosaraival és kihagyhatatlan helyzeteket hozó passzaival megfordították az eredményt, majd diadalmaskodtak. A siker végül – a playoffra nézve biztató – csapatteljesítménnyel jött össze, a legeredményesebb Jamal Murray 24, Michael Porter Jr. 20, Aaron Gordon 19, a szerb pedig 17 ponttal (17-13-9) zárt, a kiegészítőemberek hathatós támogatása mellett.

NBA, alapszakasz: Cleveland–Boston 109:109, h. u. 118:114, Detroit–Portland 104:110, Indiana–Philadelphia 143:147, Miami–Atlanta 130:128, Denver–Toronto 118:113, Sacramento–New Orleans 123:108. ABA-liga, 20. forduló: Borac–Studentski Centar 92:90, Mega–Mornar 89:78. Az élcsoport: Partizan 38, Crvena zvezda (–1) 36, Budućnost 34, Cedevita Olimpija (–1) 33, FMP 32 pont stb.

Nyitókép: A szezonközi denveri erősítés, Reggie Jackson (jobbról) őrzi a tehetséges másodéves torontói Scottie Barnest (Fotó: Beta/AP)