2024. április 16., kedd

Lillardé lett a különpárbaj

Pontszórásos diadalt aratott a Portland az Atlanta ellen. A mérkőzés egyben a TrailBlazers-sztár Damian Lillard és a remek nyári Hawks-szerzemény Dejounte Murray különmeccséről is szólt, amit végül a hazaiak fenoménje nyert meg 42:40 arányban, Lillard az utolsó pillanatokban két büntetővel pecsételte meg a sikert. Fontos szerepet játszott Bogdan Bogdanović is, a szerb a találkozó harmadik, az Atlanta második termelője volt 4 triplával, összesen 23 ponttal. A finom kezű szerb még a végjátékban is két hármast rámolt be, amivel életben tartotta csapata reményeit, bár kulcsfontoságú büntetőket is vétett az utolsó percben.

Bogdanović főszerepet játszott Portlandben (Fotó: Beta/AP)

Luka Dončić újabb remekbe szabott, 53 pontos meccsel vitte sikerre a Dallast a Detroit ellen.

NBA, alapszakasz: Philadelphia–Orlando 109:119, Brooklyn–LA Lakers 121:104, Minnesota–Sacramento 103:103, h. u. 111:118, Oklahoma–Golden State 120:128, San Antonio–Washington 106:127, Dallas–Detroit 111:105, Phoenix–Toronto 114:106, Portland–Atlanta 129:125.

Nyitókép: Bogdanović a bosnyák Jusuf Nurkić mellett (Fotó: Beta/AP)