KONFERENCIA LIGA

Előnyben a DAC

Győzelemmel kezdett az európai porondon a felvidéki DAC együttese, amely a Konferencia Liga selejtezőjének első fordulójában 2:1-re legyőzte hazai pályán az északír Cliftonville-t. A dunaszerdahelyiek uralták a mérkőzést, és érvényt is szereztek fölényüknek, amikor a 25. percben a fiatal magyar Szánthó Regő kapott labdát Andzouanától, és a jobb szélen előretörve ballal a hosszú alsóba bombázott. Nem tartott azonban sokáig a hazai szurkolók öröme, mindössze három perccel később ugyanis McDonagh jobb oldali lapos beadására érkezett Hale, és kapásból a jobb alsóba lőtt. A DAC fölénye ezt követően is kitartott, bár a Cliftonville is tudott veszélyes támadásokat vezetni. Ennek ellenére a második félidő derekáig nem született újabb gól, ekkor viszont egy ígéretes labdajáratás után Veselovsky passzolt laposan jobbról a tizenhatos vonalánál tartózkodó Krstović elé, a montenegrói csatár pedig teketóriázás nélkül a felső léc alá vágta a labdát, megszerezve a győzelmet csapatának. A visszavágót csütörtökön rendezik Belfastban.

Konferencia Liga, selejtező, 1. forduló, 1. mérkőzések, érdekesebb eredmények: Borac Banja Luka–B36 Tórshavn 2:0, Pogon Szczecin–KR Reykjavík 4:1, Ružomberok–Kauno Žalgiris 2:0, Din. Tbiliszi–Paide 2:3, Olimpija Ljubljana–Differdange 1:1, Sf. Gheorghe–Mura 1:2, Bala Town–Sligo 1:2, Din. Minszk–Dečić 1:1, Laci–Iskra 0:0, Shkendija–Ararat 2:0, Lechia–Akademia Pandev 4:1, Budućnost–Llapi 2:0, DAC–Cliftonville 2:1, Derry–Riga FC 0:2, Tre Penne–Tuzla 0:2.