2024. március 28., csütörtök
MOTOGP

Utolsó pár, előrefuss!

A MotoGP Le Mans-i Francia Nagydíján a rajt előtti percekben lezúduló eső gondoskodott az újabb váratlan végeredményről: az idén eddig gyengélkedő Danilo Petrucci és Álex Márquez értek célba az első két helyen. Az esős körülmények a Ducatiknak feküdtek igazán: előbb Jack Miller, majd pedig a gyári csapat párosa, Danilo Petrucci és Andrea Dovizioso kerültek az élre. Idővel megérkezett rájuk Álex Rins is a Suzukival, a kvartett tagjai pedig egy hajmeresztő pillanatot is átéltek csatájuk során. Nem sokkal ezt követően Miller műszaki hiba miatt állt meg, Rins elesett, Doviziosónak pedig a gumijai kezdtek fogyni, így végül csak 4. lett. Petrucci viszont, aki eddig a szezonban egészen halovány teljesítményt nyújtott, elsőként ért célba, megszerezve karrierje második győzelmét. Még nagyobb meglepetés volt azonban, hogy az ifjabb Márquez egészen a második helyig menetelt, ezzel megszerezve első dobogóját a MotoGP-ben. Pol Espargaró behozta harmadiknak a KTM-et. Valentino Rossi az első körben elesett, zsinórban harmadik futamán nullázva.

A végeredmény: 1. Danilo Petrucci (olasz, Ducati) 45:54,736, 2. Álex Márquez (spanyol, Honda) +1,2 másodperc hátrány, 3. Pol Espargaro (spanyol, KTM) +1,7, 4. Andrea Dovizioso (olasz, Ducati) +3,9, 5. Johann Zarco (francia, Avintia Ducati) +4,3 stb.

A világbajnokság állása: 1. Quartararo 115 pont, 2. Mir 105, 3. Dovizioso 97, 4. Viñales 96, 5. Nakagami 81 stb.