2024. március 19., kedd
SZUPERLIGA

Már negyedik a TSC!

Szilágyi az utolsó pillanatokban szerezte meg a győzelmet – Eseménytelenül és unalmasan telt a Zvezda és a Partizan „örökrangadója” – Megkezdődtek a küzdelmek az I. ligában is

Zenta: TSC–Napredak 2:1 (1:0)

Városi stadion, 800 néző, vezette: Novica Anđelovski. Gólszerzők: Zec a 6., Szilágyi a 93., illetve Mijić a 84. percben.

A belgrádi rangadón csak a szurkolók tűzijátéka jelentett érdekességet (Fotó: Beta)

TSC: Jorgić, Antonić, Varga, Babić, Grabež, Milićević, Zec (Duronjić, 73.), Szilágyi, Lukić (Skopljak, 78.), Arsenijević (Đurić, 61.).

Napredak: Kordić, Stević, Obradović, Đorić (Markoski, 78.), Milovanović, Desančić, Eskić, Mijić, Spremo, Bjeloš, Vušurović (Lakić-Pešić, 46.).

2:1-es győzelmet aratott Zentán a topolyai TSC a kruševaci Napredak felett a szerb Szuperliga 24. fordulójában. A TSC a mérkőzés legelején, már a 6. percben megszerezte a vezetést Zec révén. A támadó a téli átigazolási szezonban éppen a kruševaci együttestől érkezett a topolyaiakhoz, ezúttal pedig Grabež bal oldali beadása után rúgott gólt a Napredaknak. A TSC a meccs nagy részében uralkodott, de a második félidőben a Napredaknak is akadtak helyzetei. Jorgić a legtöbb esetben résen volt, de a 84. minutumban már a hazai hálóőr is tehetetlennek bizonyult: az egyenlítő találatot Mijić lőtte a jobb felsőbe. A mindent elődöntő gólt egy tizenhatoson belüli kavarodás után Szilágyi szerezte a 93. percben. A TSC a győzelemmel már a 4. a tabellán, Szabó Zoltán együttesének következő ellenfele a belgrádi Rad lesz. @sz = n fm

A 24. forduló: Javor–Spartacus 2:2, Mladost–Čukarički 1:0, Voždovac–Vojvodina 1:2, Radnički (N)–Inđija 2:1 Proleter–Mačva 1:1, TSC–Napredak 2:1, Radnik–Rad 1:0, Crvena zvezda–Partizan 0:0.