cs.

2019. december 6., 08:54

Kommentek száma 0  A cikkhez tartozik képgaléria  Megjelent nyomtatásban

Györe László

Az ATP egyik immár hagyományos decemberi választása az év legnagyobb meglepetéseit veszi számba. Itt is két listát tesznek közzé, előbb az ATP-tornákon (1000-es és alacsonyabb rangú), majd a Grand Slam-tornákon történt váratlan eredményeket rangsorolják.

Az ATP-tornákon történt vaskos meglepetések ötös listáján helyet kapott Györe László riói győzelme az első helyen kiemelt osztrák Dominic Thiem ellen, és a lista összeállítói ezt a meccset a negyedik legkevésbé várt eredménynek hirdették mi, míg az első helyre az orosz Andrej Rubljovnak Cincinnatiben aratott, a svájci Roger Federer feletti 62 perces diadala találtatott érdemesnek, amely egyben 2003 óta (Sydney, 54 perc, Franco Squillari) a svájci leggyorsabb veresége volt.

A lista: 1. Rubljov–Federer 6:3, 6:4, Cincinnati, 3. forduló, 2. Kohlschreiber–Đoković 6:4, 6:4, Indian Wells, 3. forduló, 3. Chardy–Medvegyev 4:6, 6:2, 6:4, Párizs, teremtorna, 2. forduló, 4. Györe–Thiem 6:3, 6:3, Rio, 1. forduló, 5. Sinner–Monfils 6:3, 6:2, Antwerpen, 2. forduló.

Mielőtt hozzászólna a cikkhez, kérjük olvassa el a moderálási alapelvet!