2024. április 23., kedd

Bjelica volt a legjobb

Három szerb lépett parkettre Sacramentóban, ahol a három vereséggel álló Kings a hibátlan (2/2) Denvert fogadta. A harmadik negyed közepéig úgy tűnt, a Sacramento végre beírhatja első győzelmét a szezonban, ám a Nuggets ebben a periódusban megfordította az állást (17:30, 70:77), és a dudaszóig már nem engedte ki kezéből a vezetést (94:101). A szerbek közül a négy triplát elsüllyesztő Bjelica szezonja legjobb meccsét produkálta, 12 pontja és 6 lepattanója mellé 3 blokkolást is kiosztott. A Kings másik szerbje, Bogdanović gyenge közepes napot fogott ki, (1/7 tripla, 6-6 pont és assziszt, 5 lepattanó), akárcsak a túloldalon Jokić 9 pontjával és 13 lepattanójával.

Első győzelmét aratta New Orleansben (123:134) a 26 pontos Curry vezette Golden State, Harden pedig a Houston Oklahoma elleni diadalán (116:112) letudta első 40 pontos meccsét a szezonban. A találkozón Westbrooknak egy assziszt hiányzott az újabb tripla-duplához (21-12-9) – miután a sztár egy nappal korábban a New Orleans ellen (126:123) beírta a 139.-et karrierjében, és az örökranglista második helyére ugrott Magic Johnson előtt.