2024. április 27., szombat
MOTO GP – KATALÁN NAGYDÍJ

Lorenzo sima győzelme

Jorge Lorenzo és csapata (Fotó: Beta/AP)

A vasárnapi Katalán Nagydíjon a Moto GP kategóriában Jorge Lorenzo rajt-cél győzelmet aratott. Második helyen az összesítettben élen álló Marc Márquez haladt át a célvonalon. Andrea Dovizioso bukását kihasználva Valentino Rossi állhatott fel a dobogó harmadik fokára. A Moto 2-ben a francia Fabio Qartararo kalandosabb útját választotta a győzelemnek. Ő is az élről indulhatott ugyan, de rögtön a rajtot követően hátraszorult, végül nem minden izgalmat mellőzve visszaküzdötte magát az első helyre, és közel két és fél másodperccel előzte meg a portugál Migiuel Oliveirát. Mögöttük Alex Márquezt intették le harmadikként. Izgalmasan alakult a Moto 3 versenye, amelyet sajnos a balesetek sem kerültek el ezúttal. A futamot végül Enea Bastianini nyerte meg, a második hely kérdése pedig közvetlenül a cél előtt dőlt el, Marco Bezzecchi ekkor előzte meg ugyanis Gabriel Rodrigót.

Eredmények, Katalán Nagydíj, Moto 3: 1. Enea Bastianini (olasz, Honda) 38:36,883, 2. Marco Bezzecchi (olasz KTM) 0,167 másodperc hátrány, 3. Gabriel Rodrigo (argentin, KTM) 0,1760 m. h. stb. Moto 2: 1. Fabio Qartararo (francia, Speed Up) 38:22,059, 2. Miguel Oliveira (portugál, KTM) 2,492 másodperc hátrány, 3. Alex Márquez (spanyol, Kalex) 3,485 m. h. stb. Moto GP: 1. Jorge Lorenzo (spanyol, Ducati), 2. Marc Márquez (spanyol, Honda) 4,479 másodperc hátrány, 3. Valentino Rossi (olasz, Yamaha) 6,0098 m. h. stb.

Az összesített állása, Moto 3: 1. Marco Bezzecchi 103, 2. Fabio di Giannantonio (olasz, Honda) 84, 3. Jorge Martin (spanyol, Honda) 80 pont stb. Moto 2: 1. Francesco Bagnaia (olasz, Kalex) 119, 2. Miguel Oliveira 118, 3. Alex Márquez 94 pont stb. Moto GP: 1. Marc Márquez 115, 2. Valentino Rossi 88., 3 Maverick Viñales (spanyol, Yamaha) 77 pont stb.

A következő versenyt, a Holland Nagydíjat július 1-jén rendezik meg.