2024. április 23., kedd

Nyolc pontra nőtt a ČSK előnye

SZUPERLIGA

A 23. forduló: Čukarički–Radnički (N) 1:1, Rad–Radnički 1923 1:0, Donji Srem–OFK Beograd 4:0, Partizan–Mladost 3:0, Voždovac–Crvena zvezda 0:1, Borac–Jagodina 3:1, Novi Pazar–Vojvodina 0:1, Napredak–Spartacus 0:0.

15

A következő forduló (április 25-én): Radnički (N)–Napredak, Spartacus–Novi Pazar, Vojvodina–Borac, Jagodina–Voždovac, Crvena zvezda–Partizan, Mladost–Donji Srem, OFK Beograd–Rad, Radnički 1923–Čukarički.

I. LIGA

A 23. forduló: Sloga (K)–Radnik 0:0, Moravac–BSK 2:2, Sloboda–Bežanija 0:0, Kolubara–Sloga (PM) 3:3, Inđija–Jedinstvo 4:1, Bačka (BP)–Sinđelić 2:0, Javor–Mačva 4:0.

19

A következő forduló (április 25-én): Radnik–Javor, Mačva–Bačka, Sinđelić–Inđija, Jedinstvo–Metalac, Proleter–Kolubara, Sloga (PM)–Sloboda, Bežanija–Moravac, BSK–Sloga (K).

II. LIGA

Pancsova: Dinamo–Zenta 2:1 (1:0)

Városi stadion, 200 néző, vezette: Spasić (Újvidék). Góllövők: Dašić a 40. és Stojanovski a 90+3., illetve Milivojev az 55. percben.

Dinamo: Đorđev, Nikolajev (Subašić), Dašić, Jaćimovski, Petrović, Marović, Stojanovski, Spasovski, Milošev (Čikić), Šalipurović, Juriša (Đoković).

Zenta: Živkov, Pronek, Štrbac (Jakovljević), Stojisavljević, Marković, Cvetković, Tomišić (Misić), Popov, Matić (Beslač), Josimović, Milivojev.

Nyíltsisakos mérkőzést látott a közönség. Mindkét csapat a győzelemre törekedett, és a szerencsésebb hazaiak megszerezték a három pontot. Az első félidőben előbb Milivojev közelről mellé lőtt, majd Stojisavljević lövését a hazai kapus bravúrosan kivédte. A 40. percben Dašić bal oldali beadása az elalvó Živkov felett a hálóban kötött ki. Az 55. percben Jakovljević bal oldali beadását Milivojev a hálóba vágta. Ezután a vendégeknek voltak helyzeteik, ám Popov lövését ismét a hazai kapus hárította, Misić pedig tíz méterről a kapu mellé lőtt. A vendégek kitámadtak, és a 90+3. percben egy ellentámadás után a hazaiak megszerezték a győzelmet.

A 22. forduló: Dinamo–Zenta 2:1, Radnički (Z)–Tekstilac 1:0, Dolina–Vršac 2:1, Radnički (M)–Prigrevica 0:0, Dunav–Radnički (NP) 0:0, ČSK–Bácska 1901 3:1, Sloga–Radnički (Š) 1:0, Banat–Cement 3:0.

6

A következő forduló (április 25-én és 26-án): Banat–Dinamo, Cement–Sloga, Radnički (Š)–ČSK, Bácska 1901–Dunav, Radnički (NP)–Radnički (M), Prigrevica–Dolina, Vršac–Radnički (Z), Tekstilac–Zenta.

BÁCSKAI ZÓNA

Bácsfeketehegy: Jadran–Zadrugar 0:2 (0:1)

Motel melletti pálya, 200 néző, vezette: Zinaja (Szabadka). Góllövők: Končar a 26. és Maleš a 90. percben.

Jadran: Plavjanić, Vučković (Balać), Stanišić, Borilović, Matković, Đurović, Pejović (Đorđević), A. Mrvaljević, Rovčanin (Kalinić), M. Martinović, M. Mrvaljević.

Zadrugar: Ignjatović, M. Vuković, Branković, D. Vuković, Radmanović, Slavujica, Končar, Maleš, Aleksić, Jurić (Miličević), Šušić.

A vendégek a 26. percben vezetéshez jutottak, amikor Končar szögletből fejelte be a labdát Plavjanić hálójába. A 90. percben Maleš megszökött a védőitől, és beállította a 0:2-es vendéggyőzelmet.

Adorján: Tisza–Mladost 3:2 (1:1)

Tisza-pálya, 150 néző, vezette Đoka Simenđič (Mohol). Gólszerzők Plavšić a 4, Mandić a 79. és Nagy a 90., illetve a Bursać a 17. és Uzelac a 65. percben.

Tisza: Tripković, Maslovara , Bátor, Győri, Vojvodić, Trbović, Mandić. Baštovanov, Živković (Tandari ), Plavšić, Nagy.

Mladost: Ićitović, Radaković(M. Rapaić ), Mediž (Smiljanić), Jovović, Vujin, M. Uzelac, Basarić, Bursać, Ožegović, S. Rapaić, P. Uzelac.

A Tisza játékosai nagyszerűen kezdték a találkozót, és már a 4. percben előnybe kerültek. A folytatásban, azonban távolról sem volt könnyű dolga a hazai csapatnak. A 17. percben elcsendesedett a nézőtér, amikor Bursać 22 méterről leadott lövésével kiegyenlített. A hazaiak döbbenetének azonban ezzel még nem volt vége, hiszen a 65. percben a vendégek a vezetést is megszerezték. A hajrára azonban összeszedték magukat az adorjániak és Mandić, valamint Nagy találataival megfordították a mérkőzés menetét. @sz= M. M.

A 22. forduló: ŽAK–Borac 3:1, Jadran–Zadrugar 0:2, Tisza–OFK Mladost 3:2, Srbobran–Bácska (P) 5:0, Vrbas–Polet 3:4, Preporod–Mladost (T) 2:0, Odžaci–Szabadka 2:1, Tavankút–TSC 0:4.

11

A következő forduló (április 25-én és 26-án): Tavankút–ŽAK, TSC–Odžaci, Szabadka–Preporod, Mladost (T)–Vrbas, Polet–Srbobran, Bácska (P) –Tisza, OFK Mladost–Jadran, Zadrugar–Borac.

BÁNÁTI ZÓNA

A 22. forduló: Radnički (S)–Mladost 2:2, Sloboda–Sloga 2:1, Jedinstvo (BK)–Crvena zvezda 3:1, Radnički (K)–Proleter 1:0, Borac (Sakule)–Kikinda 5:0, Vršac United–Železničar 1:1, Jedinstvo (TB)–Budućnost 1:0, Borac (Starčevo)–Kozara 1:0.

23

A Következő forduló (április 25-én és 26-án): Borac (Starčevo)–Radnički (S), Kozara–Jedinstvo (TB), Budućnost–Vršac United, Železničar–Borac (Sakule), Kikinda–Radnički (K), Proleter–Jedinstvo (BK), Crvena zvezda–Sloboda, Sloga–Mladost.

ÚJVIDÉKI–SZERÉMSÉGI ZÓNA

A 22. forduló: Budućnost–Kabel 1:0, Mladost–Sremac 1:2, Omladinac–Crvena zvezda 1:0, Ljukovo–Sloga 2:0, Jugović–Kupinovo 3:1, Laćarak–ŽSK 2:2, Borac–Jedinstvo 1:2, Index–Hajduk 2:2.

19

A következő forduló (április 25-én és 26-án): Index–Budućnost, Hajduk–Borac, Jedinstvo–Laćarak, ŽSK–Jugović, Kupinovo–Ljukovo, Sloga–Omladinac, Crvena zvezda–Mladost, Sremac–Kabel.

SZABADKAI LIGA

Törökkanizsa: Obilić–Bajsa 4:1 (1:1)

Obilić-stadion, 50 néző. Vezette: Vujović (Szabadka). Gólszerzők: Sarapa a 35. (büntetőből), Lj. Đukić a 60., Zivlak a 62. és Terzin a 70., illetve Rahić a 13. percben.

Obilić: M. Đukić, Zivlak, Terzin, Sövényházi, Ma. Mijić (Mi. Mijić), Jevtić, Sarapa, Lj. Đukić, T. Dabevski, Radulović, Janković.

Bajsa: Đorđević, Bilbija, Očenaš, Žemberi, Grbić, Tresiglavić, Drašković, Rekecki, Đekanović, Majoros (Pjevač), Rahić (Oruči).

A vendégek már a 13. percben vezetéshez jutottak, de örömük nem tartott sokáig, mert a 35. percben a játékvezető kiállította Rekeckit, így a találkozót emberhátrányban játszották végig. Sarapa büntetőből kiegyenlítette az állást, majd a második félidőben Đukić Zivljak és Terzin találataikkal eldöntötték a találkozót.

Pannónia: Pannónia–Csóka 5:0 (0:0)

Pannónia-pálya, 100 néző, vezette: Ateljević (Martonos). Góllövők: Perazić 52., 56. és 80., Resanović a 69. és Cseh a 88. percben.

Pannónia: Živko, Vislavski, Vidarić, Kovačević, Prodanović, Cseh, Resanović (Tokodi), Svetićanin, Tutić (Polić), Dražić (Begović), Perazić.

Csóka: Militarov, Györe, Horváth, Szabó (Dragoljević), Nikolin, Marković, Kolić, Fekete, Dražić, Újházi, Laták.

A szurkolók meglepetésére a sereghajtó az első félidőben nagyon jól játszott, a szünet után azonban változott a kép, mert már az 52. percben Dražić Perazić elé játszott, aki mintegy 17 méterről betalált a vendégek kapujának bal alsó sarkába. Négy perccel később a hazai csapat 2:0-s vezetéshez jutott. Vislavski jobb oldalról beívelt labdájára Perazić ugrott fel, és a labdát fejjel a kapuba küldte. A vendégeknek az egyetlen helyzetük a 63. percben adódott, amikor Györe végzett el egy szabadrúgást, mintegy húsz méterről, a léc alá tartó lövését azonban a hazai kapus, ha üggyel-bajjal is, de védeni tudta. A 65. percben Prodanović 18 méterről elvégzett szabadrúgása a jobb felső sarok felett hagyta el a játékteret. A 67. percben Cseh mintegy tíz méterről lőtt kapu fölé. A 69. percben Dražić bal oldalról Resanovićhoz játszott, aki 7 méterről 3:0-s vezetéshez juttatta csapatát. A 75 percben a vendégek játékosa, Marković megsérült, de mivel a Csókának csak egy cserejátékosa volt a padon, és már előbb cserélt az edző, így tíz emberre fogyott a létszámuk a mérkőzés végéig. A 80. percben Perazić harmadszor is betalált Militarov kapujába. Két perccel a mérkőzés lefújása előtt pedig egy bal oldali támadás után Vidarić Csehhez játszott, aki beállította az 5:0-s hazai győzelmet.

Krivaja: Krivaja–Olimpia (Gunaras) 2:0 (0:0)

Krivaja-pálya, 50 néző, vezette: Radoman (Szikics). Góllövők: Omanović a 65. és Borenović a 72. percben.

Krivaja: Josipović, Ćulibrk (Nyúl), Paprić, Majkić, Nikolić, Pešut, Jovanović, Vasiljević, Čegalj, Borenović, Omanović (Mihajlović).

Olimpia: Novaković, Vuković, Tóth, Roganović, Tanka, Kovács (Stajki), Dér, Szél, Kis, Fenyvesi, Jović, Horváth.

Az első félidőben egyenlő ellenfelekként küzdöttek a csapatok, a forduló után viszont a Krivaja volt sokkal eredményesebb, és megérdemelten győzött.

A 22. forduló: Palics–Njegoš 1:12, Krivaja–Olimpia 2:0, Pannónia–Csóka 5:0, Egység–Bácska 1:1, Obilić–Bajsa 4:1, Sloga–Radnički 1905 1:0, Proleter–Vinogradar 2:1, a Potisje szabad volt