2024. május 14., kedd
FÉRFIKÉZILABDA-VB

Utolsó másodperces vereség

Szerbia férfikézilabda-válogatottja végig jól szerepelt Lengyelország ellen a spanyolországi világbajnokság 4. fordulójában, ám a végén alábbhagyott a koncentráció, és ennek egy utolsó másodpercben kapott góllal vereség lett a vége. A szerb csapat 50 percen keresztül végig vezetett, volt 5 gólos előnye is (12:7, 13:8), de még a 40. percben is 4 gól volt a különbség a két együttes között (19:15, 20:16). A második félidőre a meccs emberének megválasztott Darko Stanić szintjére fejlődött a lengyel kapus is, ráadásul keményebben védekeztek előtte, mint szerb kollégája előtt, ami végül meghozta eredményét a lengyelek szempontjából.

Szerbia szombaton Szlovéniával mérkőzik meg a csoport első helyéért, ugyanis a lengyelek elleni kudarc dacára még odaérhet, ha legyőzi a szlovéneket.