Szinte naponta riogatják a nyugdíjasokat az újságok, a hírekben elhangzó „legújabb” információk, hogy egyhamar senki se számíthat nyugdíjának növelésére, és ha megszületik a nyugdíjbiztosításról szóló legújabb törvény, a nyugdíjasoknak még a mostaniaknál is rosszabb feltételekkel kell számolniuk. Valóban nem túlságosan kecsegtetők a törvénymódosításról kiszűrődő hírek, ezért a Önálló Szakszervezet már többször tiltakozott, amivel eddig még nem túl sokat ért el, így más megoldás híján őszre tüntetések sorozatát jelentették be.
A felcsigázott kedélyeket próbálta lecsillapítani a nyugdíjasok érdekeinek védelmére alakított párt alelnöke, és Belgrád polgármester-helyettese Milan Krkobabić, aki a minap kijelentette, hogy amíg „ők” a szerb kormány tagjai, a nyugdíjasoknak nem kell tartaniuk semmitől sem. Ezt azzal indokolta, hogy részt vesznek a szerb kormány munkájában, az apja, Jovan Krkobabić pedig a kormány alelnöke, és teljes erőbevetéssel továbbra is harcolni fognak a nyugdíjasok érdekeiért. Teszik ezt abból kifolyólag is, hogy a Szerbiai Egyesült Nyugdíjasok Pártja az elmúlt választáson a legidősebb korosztály szavazatainak köszönhetően kerülhetett a kormányba. Szerintük legalább 100 000-ren szavaztak rájuk, s ők ezt szeretnék meghálálni.
Az ifjabb Krkobabić azt állítja, biztosak lehetünk abban, hogy a nyugdíjak nem fognak csökkenni, mert amint növelni kezdik a fizetéseket a társadalmi szektorban, ugyanolyan ütemben növekszenek majd a nyugdíjak is. Az sem igaz, hogy a legújabb nyugdíjtörvény értelmében 2012 után arányosan csökkenni fog a nyugdíjak értéke, és 2015-re ez elérheti akár a 25 százalékot is. Milan Krkobabić szerint mindez légből kapott állítás. Amíg ők a szerb kormányban tevékenykednek, addig az 1,6 millió nyugdíjas nyugodt lehet, mert harcolnak az érdekeikért, s nem fogják megengedni, hogy a legidősebb polgárokra nézve kedvezőtlen jogszabályt fogadjon el a parlament. Mivel a szerb kormány tagjai, módjukban áll, hogy hatással legyenek a törvények megfogalmazására és természetszerűleg fokozottan figyeljenek a nyugdíjtörvény meghozására. Az más kérdés, hogy mi lesz azt követően, ha lejár a megbízatásuk. Az új választásokon a bizalomban részesülő kormányt alakító pártok döntik majd el, hogy mi legyen a nyugdíjakkal.
A Danas napilapnak nyilatkozó Milan Krkobabić arról már nem tudott pontos adattal szolgálni, hogy mikor kerül kifizetésre az egyszeri segély, és hogy a kisnyugdíjasok közül kik kapnak majd 5000 dinárt, vagy ennél esetleg több pénzt, mert erre vonatkozólag még nem állították fel a mércéket és a kérdés nincs szabályozva, tehát mindaz, ami a médiában eddig megjelent, egyelőre csak találgatás.
