2026. július 1., szerda

Padtársam

Az én padtársam neve Narancsik Helga.

Barnás hosszú haja és barna szeme van. Arca kerek és pirosas. Erős testfelépítésű, 164 cm magas. Kedves, segítőkész csajszi. Nagyon szeret viccelődni és hülyéskedni, de tud komoly és elszánt lenni, ha kell. Jó és szorgalmas tanuló. A szünetekben az udvaron együtt szórakozunk, eszünk és iszunk. Kedvenc órája a rajz, mert nagyon szeret művészkedni valamit. Zeneiskolába is jár, zongorázni tanul, a kórusban is benne van.

Sajnos, csak kémián és műszaki órán ülhetek vele, mert a többi órán az osztályfőnök beosztása szerint kell ülni. De kémiaórán sokat segítünk egymásnak, ha lemaradt valamelyikünk. Műszaki oktatáson is kisegítjük egymást és ha valamelyikünk nem ért valamit, megmagyarázzuk. Egy műszaki órán történt:

– Regi, most mit kell csinálni? – kérdi Helga.

– Ki kell mérni felülről 9 centimétert, majd 4x1 centimétert – válaszoltam.

– Köszi és utána mit kell? – kérdezi a következő kérdés.

– Utána ki kell mérni, hogy Műszaki oktatás és informatika majd bele kell kell írni a rubrikába – magyaráztam.

Kicsöngettek és mentünk biológiára.

Nagyon szeretek Helga mellett ülni, mert akkor nem olyan unalmasak az órák. Remélem, jövőre több órán is bírunk együtt élni és ilyen vidám gyerek marad, mint most.

Magyar ember Magyar Szót érdemel