A Jat légitársaság idei vesztesége 20 millió eurót tesz ki, ennek ellenére, az állam újabb 51,5 millió eurós hitel felvételéhez fog garanciát nyújtani – közölte a Beta hírügynökség Diana Dragutinović pénzügyminiszter kijelentésére hivatkozva. Dragutinović ugyanis bejelentette, az állam garanciát vállal azért az 51,5 millió eurós Jatnak szánt kölcsönért, melyet a Société Générale és az UniCredit bankok biztosítanak majd.
A hír szerint 40 millió eurót a vállalat újjáélesztésére, 9,5 milliót a flotta szükségleteinek fedezésére, 2 milliót pedig két új repülőgép vásárlására költenek el.
Diana Dragutinović kijelentette, a hitelhez nyújtott állami garancia egy újabb lépés a légitársaság átszervezésében. A hitelről azt lehet tudni, hogy hat évre szól, kétéves nyugalmi időszak mellett, féléves részletekben történik a törlesztés.
A pénzügyminiszter bejelentette azt is, hogy az állami költségvetés hiányának fedezésére 250 millió eurós hitelt fognak felvenni összesen tíz hazai pénzintézetnél, ötéves visszafizetési periódus, egyéves nyugalmi időszak mellett.



