Aca Marković, a Szerbiai Villanygazdaság igazgatóbizottságának elnöke tegnap úgy nyilatkozott, hogy a pillanatnyi állás szerint a villanyáram árának 35–40 százalékos drágítása lenne reális. Marković kijelentését az Energetikai ügynökségnek, elvileg független testületnek a javaslata alapján tette meg.
Az elnök elmondta azt is, hogy a villanygazdaság az idén két ízben tervezte emelni a villanyáram árát, és mintegy 64 millió dinárt szánt nagyberuházásokra és karbantartási munkálatok elvégzésére, de már most, az év derekán egyértelmű, hogy a kitűzött célt nem tudják teljesíteni.
A Szerbiai Villanygazdaság áremelési törekvései már korábban kiváltották a köztársasági kormány nemtetszését, és annak a véleményének adott hangot, hogy a drágításról legkorábban ősszel tárgyalhatnak, áremelésre pedig csakis a következő év nyarán kerülhet sor.
(B92)
Irány Antalya
Az Atlasjet Airlines török légitársaság tegnap elindította az első antalyai járatát a niši Nagy Konstantin nemzetközi repülőtérről. Az Atlasjet Airbus A321-es típusú gépei csütörtökönként fognak felszállni Nišből. A török üdülőhelyre tartó charter járatok a belgrádi Big Blue utazási iroda szervezésében közlekednek.
A nyári idényben a niši repülőtérről a Montenegro Airlines és az olasz fapados Wind Jet légitársaságok is indítanak járatokat, az előbbi naponta Podgoricára, az utóbbi pedig heti két alkalommal az olaszországi Forlìba.
(Beta)



