2026. május 12., kedd

A figyelmetlenek a biztosítási díj kétszeresét is fizethetik

Kedvezmény az elővigyázatos gépkocsivezetőknek

Jövő év szeptember 1-jétől csökkentik a kötelező gépkocsibiztosítási díjat azoknak a vezetőknek, akik a mögöttük levő időszakban nem követtek el közúti balesetet, és biztosítóházukat nem terhelték kártérítés kifizetésével. Azok a gépkocsivezetők pedig, akik okoztak kárt, drágábban fizetik a kötelező gépkocsibiztosítást, közölte a Szerb Nemzeti Bank.

Branko Pavlović a Delta Generali biztosítóház igazgatóbizottságának tagjának elmondása szerint a legmagasabb értékű kedvezmény 15 százalékos lehet, ha a gépkocsivezető három éven át nem követett el szabálytalanságot. Azok a gépkocsivezetők pedig, akik a forgalomban kárt okoztak, a kötelező biztosítási díjnak akár a 250 százalékkal magasabb értékét is kötelesek lesznek megfizetni.

A díjszabás-módosítás a jelenlegi 9000 dináros kötelező gépkocsibiztosítási díjjal számolva azt jelenti, hogy az elővigyázatos vezetők a 15 százalékos kedvezménnyel mindössze 7500 dinárt fizetnek majd, míg a kimondottan figyelmetlenek esetében az összeg elérheti a 22 500 dinárt is.

Magyar ember Magyar Szót érdemel