Allergiás reakciót válthat ki a mobiltelefonokban található nikkel azoknál, akik szinte megállás nélkül csevegnek a fülükre szorított apró készüléken – figyelmeztettek a szakemberek.
A maroktelefonok fokozott használata miatt egyre hosszabb ideig vagyunk kitéve a készülékben lévő nikkelnek. A páciensek az arcukat, az állvonalukat és a fülüket borító száraz, viszkető bőrfoltokkal jelennek meg a rendelőben, és fogalmuk sincsen, hogy mi okozza az allergiás tüneteket.
A nikkel az egyik leggyakoribb allergiát kiváltó anyag: a nők 17, a férfiak 3 százaléka érzékeny rá. A kulcsok, pénzérmék, gémkapcsok is tartalmaznak nikkelt, ám ezekkel nem érintkezünk olyan gyakran napközben, viszont ha fémes kézzel megdörzsöljük a szemünket, az irritációt válthat ki. Az allergia kialakulásának kockázata erősödik, ha sokáig érintkezünk bizonyos nikkeltartalmú tárgyakkal, például mobiltelefonnal, ékszerrel, órával, vagy akár szemüvegkerettel. A fémallergia tünetei lehetnek a vöröses foltok, duzzanatok, viszketés, ekcéma, hólyagosodás és a bőrsérülések. A legjobb megoldás a közvetlen érintkezés elkerülése. A mobiltelefonok esetében a műanyag borítás, vagy a vezeték nélküli fülhallgató használata segíthet, vagy egy olyan készülékre való váltás, amelynek a borítása nem tartalmaz fémet.
