Ha valami miatt kifizetődőnek lehet nevezni a szerbiai semlegesség politikáját, azt, hogy az orosz–ukrán háborúban Belgrád nem akart semmilyen módon sem részt venni, sem szankciókat bevezetni Oroszország ellen, akkor az bizonyára a földgáz ára. Mint vasárnap elhangzott, Vlagyimir Putyin orosz és Aleksandar Vučić szerb államfő telefonos beszélgetését követően, országunk esetében – nyilvánvalóan az eddigi kiváló kapcsolatok és az oroszellenes politika jelenlegi kerülésének köszönhetően – továbbra is az alacsony árak, a kivételezettnek nevezhet...
Vélemény
Ismerik azt az érzést, amikor az első reggeli slukkot mélyen a tüdőre szívják, majd később szépen kieresztik? Ha dohányoznak, akkor biztosan, ha nem, akkor meg sem érthetik, mit jelent ez a dohányosok számára.
Napilapunk is beszámolt arról, hogy egy horvátországi vendéglő a kirakatában helyezett táblán közölte: „Nem szolgálunk ki magyarokat. Nem látunk szívesen benneteket a ti tengereteken.
Utószót írt Mohai V. Lajos a magyar költészethez, ami tehát nem összegzés, nem lezárás, nem rekapituláció, hanem a magyar költészet személyes megélésének lenyomata.
Még rendesen ki sem lábaltunk a korona-mizériából, máris egy újabb járvánnyal fenyegetnek a zokosok. A héten a zősök is totál pánikba estek.
Ellentmondásos nyilatkozatokból nem volt hiány az utóbbi időszakban. Az áram árával kapcsolatban például azt is mondták, hogy nem fog drágulni.

