A Zentai Interkulturális Központ a Rozetta Kézműves Társasággal karöltve június 20-án és 21-én tartja a hagyományos Fafaragó- és Alkotótáborát. A kétnapos eseményre ezúttal is a Mákosban, Puskás Ferenc fafaragómester telkén kerül sor.
A tábor első napján, vagyis pénteken délután fél háromra várják a bejelentkezett gyermekeket, és este hatig tartanak majd a foglalkozások. Ezt követően a szervezők tábortűznél való beszélgetésre és sütögetésre invitálják a résztvevőket és a szüleiket. Szombaton reggel nyolc órára várják a táborlakókat, akik aztán este hatig alkotnak.
A résztvevők egyebek között a batikolás, a festészet, a cserépfestés, az agyagozás és a játékkészítés fortélyait leshetik el, pénteken a zentai Arcus Íjászegyesület tart bemutatót, szombaton pedig az óbecsei Sólyom Lovas Rekreációs és Hagyományőrző Egyesület ló- és középkoriviselet-bemutatóját tekinthetik meg a résztvevők.
A részvételi díj 3000 dinár személyenként. Ez tartalmazza a foglalkoztatást, az uzsonnát, a szombati reggelit és ebédet. A szervezők arra kérik a résztvevőket, hogy a tábor első napjára hozzanak magukkal egy batikoláshoz alkalmas fehér pólót. A szervezők elmondták azt is, hogy tábor megszervezésére minimális támogatást sikerült szerezniük, ezért előre is köszönik, ha valaki lekvárral, zsírral, a kézműves-foglalkozásokhoz szükséges anyagokkal hozzá tud járulni.
Jelentkezni a https://forms.gle/orzNCEvfDGbsaGBT7 internetes dokumentum kitöltésével lehet, illetve a +38160/398-4141 vagy a +38160/306-389 mobilszámon. A jelentkezők száma korlátozott.
