2025. június 5., csütörtök

Közösségi lendület zöld erővel

Csütörtökön immár tizedik alkalommal rendezték meg a John Deere Balt Csúrogon, amely mára már nem csupán a mezőgazdasági gépek kedvelőinek találkozóhelyévé, hanem a vajdasági agrárközösség egyik fontosabb eseményévé nőtte ki magát. Az idén is több tucat traktor sorakozott fel, a helybeli és a távolabbról érkezett gazdák jó hangulatban ünnepelték meg a jubileumi találkozót.

A gyülekező a Szent Száva utcában volt, majd koradélután a megszokott, látványos traktoros felvonulást élvezhették a falusiak. A nap fénypontjaként a résztvevők egy helyi étteremben közös ebéden vettek részt, majd zenés műsor és kötetlen baráti beszélgetés zárta az eseményt. A rendezvényt a KITE Kft. szervezte, amely immár hagyományt teremtett a vajdasági agrárközösségben. 

A temerini Szilágyi Csaba rendszeresen visszatérő vendégként érkezett: – Ha jól számolom, hetedszer vagyunk itt. A szervezők minden évben megkérnek bennünket, hogy ha tudunk, vegyünk részt a felvonuláson. Igyekszünk is mindig úgy szervezni a munkát, hogy itt lehessünk – mondta lapunknak.

– Általában délelőtt gyülekezünk, aztán dél körül indul a felvonulás. Ezután minden évben egy étteremben szokott lenni egy kis előadás is a különböző traktorokról, gépekről, majd ebéddel és barátkozással zárjuk a napot. Az idén is sokan eljöttek, és még most is érkeznek, szóval szép számú társaság gyűlt, gyűli össze mindig – emlékeztetett a gazda.

 

A temerini Szilágyi Csaba rendszeresen visszatérő vendég (Fotó: Kopasz Tamás felvétele)

A temerini Szilágyi Csaba rendszeresen visszatérő vendég (Fotó: Kopasz Tamás felvétele)

A KITE Kft. részéről Nagy István értékesítési menedzser és a topolyai forgalmazó központ vezetője a következőket nyilatkozta:-  A John Deere bál már hagyománynak számít itt, Csúrogon. Nemcsak a környékbeli gazdák vesznek részt rajta, hanem sokan érkeznek távolabbról is, hogy saját gépeikkel csatlakozzanak a felvonuláshoz. Az esemény remek alkalom arra is, hogy az ebéd mellett megvitassuk a jelenlegi gazdasági helyzetet, és bemutassuk a KITE Kft. aktuális ajánlatait, akcióit – emelte ki a szakember.

Nagy István (Fotó: Kopasz Tamás felvétele)

Nagy István (Fotó: Kopasz Tamás felvétele)

A csúrogi John Deere bál egyedülálló esemény: nemcsak a mezőgazdasági technológia ünnepe, hanem egyben közösségi találkozó is, amelyen a gazdák tapasztalatot cserélnek, ismeretségeket ápolnak, és közösen örülnek annak, hogy részei egy erős és összetartó közösségnek. A szervezők ígérete szerint a hagyomány folytatódik – már tervezik a jövő évi bált.

Magyar ember Magyar Szót érdemel

Nyitókép: Ebéddel és barátkozással zárult a rendezvény, valóban szép számú társaság gyűlt össze (Fotó: Kopasz Tamás felvétele)