Siniša Bubnjević, a városi tanács közlekedésügyekkel megbízott tagja a 021-es Rádiónak azt nyilatkozta, hogy az új, taxisokat érintő városi rendelet nagyban korlátozza majd a taxisok számát Újvidéken, kiiktatja a feketén dolgozó bérkocsisokat.
Az újítások mindenekelőtt a taxiállomásokon lévő helyek számára vonatkoznak, azok a taxijárművek, amelyeknek nem jut hely az állomásokon, legközelebb 100 méterre állhatnak meg az állomásoktól, amennyiben közelebb parkolnak le, szigorúan megbüntetik majd őket. Bevezetik azt az újítást is, hogy a taxis autóját lefoglalhatják majd a hatóságok, amennyiben a taxis visszaél a járművével. A városi taxiszolgáltatás minőségének javítása érdekében a büntetéseket is megnövelik, a szabálytalanul fuvarozó bérkocsisok ezentúl 5 és 500 ezer dinár közötti szankciókra számíthatnak. A döntést a városi képviselő-testület soron következő ülésén fogadják majd el.



