2026. június 22., hétfő

Csak az állomáson szállhatunk buszra

A Pantrans Fuvarozó Egyesület igazgatója a 021-es Rádiónak kijelentette, hogy a városközi autóbuszok ezentúl nem fognak megállni mindenhol a városban, a vasútállomásnál lévő autóbuszállomáson kívül csak egy helyen állnak majd meg. Azért döntöttek így, mert a város utcáin lépten-nyomon megálló autóbuszok közlekedési dugókat okoznak.

A gond akkor kezdődött, amikor megnyitották a Vojvodina buszállomást, amely pangott az ürességtől, így a Vojvodina buszai a város utcáin szedték fel az utasokat. Később a többi fuvarozócég is átvette ezt a taktikát, ennek azonban most vége lesz. Kompenzációként bevezetik azt, hogy az 50 kilométernél közelebbre utazó utasoknak nem kell állomáspénzt, azaz peronhasználati díjat fizetniük a buszjegy mellett.

Magyar ember Magyar Szót érdemel