2026. június 22., hétfő

Gimnazisták az elnöknél

Aleksandar Jovanović, a városi képviselő-testület elnöke tegnap fogadta a Jovan Jovanović Zmaj Gimnázium végzős diákjainak csoportját, a látogatás során a tanulók megismerkedhettek a városi önkormányzat, azaz a városi parlament működésével. Jovanović bejelentette, hogy hasonló látogatásokat a jövőben is szerveznek majd, a városi parlament ilyen módon próbál nyílni a polgárok és a fiatalok felé.

Úgy véli, hogy a végzős gimnazisták számára előnyös a tananyag gyakorlatban történő megismerése, itt az alkotmányjogok tantárgyra gondolt. A látogatás során a diákok a tanácsnokok helyein ültek, kérdéseket tettek fel, mindenekelőtt a városi költségvetés nagyságára és eloszlására vonatkozó kérdések érdekelték őket. Megtudhatták azt is, hogy a tanácsnokok rendelkeznek-e diplomata immunitással, kapnak-e rendes fizetést, mikor kap a város új hidat, új stadiont, gördeszkapályát, meddig kell még tolonganiuk a dokumentumkiadó szolgálatok tolóablakai előtt stb. A következő diáklátogatást február 5-re tervezik.

Magyar ember Magyar Szót érdemel