2026. június 22., hétfő

Füstmentes nap

Az Egyetemista Egészségvédelmi Intézet szombaton délelőtt 11 órától az országos füstmentes nap alkalmából szervez alkalmi műsort az újvidéki egyetemista étkezde előcsarnokában. Az akció keretében a jelenlevők becserélhetik cigarettáikat, s a dohány helyett gyümölcsöt kapnak, tudásfelmérést is szerveznek, az aktivisták promóciós prospektusokat osztogatnak, külön hangsúlyt fektetve a passzív dohányzás veszélyének ismertetésére.

Az egészségvédelmi szervezetek intenzív kampányainak, és a szigorúbb vonatkozó törvényeknek köszönhetően a szerbiai dohányosok száma csökkent az utóbbi években, de még mindig nagyon sok az olyan fiatal, akik otthonukban, az egyetemeken, a kocsmákban és más helyeken is kénytelenek mások füstjét szívni. A szombati akció fő célja tehát az, hogy felhívják a figyelmet a másodlagos dohányfüst jelentette veszélyekre. A szervezők egyúttal emlékeztetnek arra, hogy az Egyetemista Egészségvédelmi Intézet szervezésében február 16-án új csoportot indítanak, amelyik dohányzásról leszokni kívánó fiatalokból áll majd. A leszokásban szakemberek tanácsait hallgathatják meg, az ötnapos „elvonókúra” során a Mcfarland – Folkenberg-féle csoportmódszert alkalmazzák. Az egészséges életmódra törekvő egyetemistákat tehát február 16-án délben várják az intézet (Dr. Sima Milošević utca 6.) 3-as számú szobájában. Bővebb információk minderről a 021/454-888 telefonszám 128-as mellékén, vagy awww.zzzzsns.co.yu honlapon.

Magyar ember Magyar Szót érdemel