Miloš Vučević, Újvidék polgármestere elítélte a hétfői, heréskerti utcai lövöldözést, amelyre azután került sor, hogy fiatalok egy csoportja összeverekedett az óvoda és az általános iskola közelében. Rövid idő alatt, ez a második lövöldözés Újvidék utcáin, mindkettő iskolák közelében történt, és mindkettőben kiskorúak voltak a főszereplők. A polgármester szerint ez megengedhetetlen.
– Elvárom, hogy a lövöldöző fiatalokat felelősségre vonják, a rendőrségtől pedig, hogy gyors lépéseket tegyenek az erőszak megfékezésére. Nem engedhetjük meg, hogy a szülők félelemben éljenek, mert gyermekeik nincsenek biztonságban. A gyerekeket meg kell védeni az erőszaktól, nem engedhetünk azoknak, akik a közbiztonság ellen vétenek – mondta a polgármester.
A lövöldözés pillanatában jelen volt egy közeli iskolába járó fiú apja is, aki levelet írt a polgármesternek, megkérte, beszélgessen el a szülőkkel a közbiztonságról, mert egyre gyakoribbak az erőszakos cselekedetek – közölte a 021-es rádió.
„Vučević úr, az utóbbi lövöldözés nappal, egy a város által kiépített játszótér mellett történt. Hol játszanak a mi gyermekeink, játszótéren, vagy háborús övezetben?” – kérdezte a polgármestertől nyílt levélben Đura Vlaškalić, aki egy közelben élő, tizenhárom éves fiú apja. A levélben többek között arra kéri a polgármestert, hogy a média jelenlétében beszélgessen el az újvidéki szülőkkel, mert a hallgatás ilyen esetekben egyet jelent az erőszak jóváhagyásával.
A hétfői utcai lövöldözés sajnos már nem számít újdonságnak Újvidéken, az utóbbi időben egyre több kiskorú ragad fegyvert. A drogok és az emberi élet egyre olcsóbbá válik, mindennaposak a „szurkolói” összecsapások. A legutóbbi lövöldözésekben, amelyek a Liman, az Újtelep és a Heréskert városrészekben játszódtak le, az a közös, hogy mindig iskolák és óvodák közelében történtek, és mindig kiskorúak vettek részt bennük. A rendőrség nagyjából ismeri a fiatal bűnözőket, véleményük szerint azonban nem tehetnek sokat, hiszen a törvény nem engedélyezi a kiskorúak elleni szigorúbb fellépést.
Körözik a tettest
A bűnügyi rendőrség dolgozói keresik a fényképen látható fiatalembert, alapos a gyanú, hogy a Heréskert városrészben tegnap ő lőtt lábon egy 23 éves újvidéki fiatalembert. Az újvidéki illetőségű Milan Pažin 1992-ben született, bűncselekményét súlyos testi sértésnek minősítették, engedély nélküli fegyvertartás, illetve fegyverhordás miatt is büntetőeljárást indítanak ellene. Akik felismerik, vagy bármilyen módon segíteni tudnak a nyomozásban, a 064/892-4055-ös telefonszámon jelentkezhetnek.



