Az I. helyi közösség tanácsülését tartották szerdán este, amikor is nagyobb nyilvánosságra került a Szerb Radikális Pártban történt szakadás temerini megnyilvánulása. Történt pedig, hogy az SZRP községi bizottsága előző nap, döntést hozott arról, hogy leváltsa Milan Topićot, a párt eddigi képviselőjét és helyébe a választási listáról mást nevez ki a helyi közösség tanácsába.
Ez a döntés kisebb vitára adott okot, volt aki annak a véleményének adott hangot, hogy nem is kell napirendre térni felette, hanem csak tudomásul kell venni a kádercserét. Ezzel szemben többen is azon a véleményen voltak, hogy a cserét nem lehet ennyivel elintézettnek tekinteni, mivel Topić nem mondott le, hanem kizárták a pártból Tomislav Nikolićhoz való csatlakozása miatt. Mandátuma pedig az elhangzott tolmácsolás szerint továbbra is őt illeti meg. Ezt nagyon is ellenezték az SZRP-ből jelenlevő tanácstagok.
Végül olyan salamoni döntés született, hogy az ügyben a helyi közösség választási bizottsága mondjon véleményt és tolmácsolja a vonatkozó jogszabályokat. Ezzel a napirendnek ezt a pontját kimerítették, az ülést pedig az eredeti elképzelés szerint folytatták. Szó volt a járdák felújításáról, a közvilágítás karbantartásának kérdéséről, és a vizesárkok tervezéséről, valamint a polgárok és egyesületek beadványairól, kéréseiről, a tanácselnök pedig beszámolt a két ülés közötti eseményekről.
Visszatérve a Szerb Radikális Pártban történt szakadáshoz, megtudtuk, hogy Temerinben is alakulóban van a Tomislav Nikolić vezette új párt, híveinek száma pedig máris mintegy százra tehető. A községi képviselő-testület 11 radikális tagja közül ketten, és a már említett Topić, hagyták el a pártot. Az utóbbi a Szerb Haladó Párt helyi megalakítását kezdeményező bizottság elnöke. Az SZRP kitartó harcot folytat a választásokon szerzett mandátumokért.



