2026. július 11., szombat

Marad a vendéglő?

Sajtótájékoztató a helyi közösségben a minap benyújtott petíció kapcsán

Valószínűleg kompromisszumos megoldás születik a Fehér Rózsa vendéglő ügyében

Az épület, amelyben a Fehér Rózsa vendéglő működik, a topolyai helyi közösség tulajdonában van. A Proleter tagozati otthon környékén élők a múlt héten petícióval fordultak a helyi közösség vezetősége felé, mert szeretnék ismét közösségi házként működtetni az épületet.Predrag Lalović, a helyi közösség tanácsának elnöke és Mánity István, a végrehajtó bizottság elnöke sajtótájékoztatót hívott össze a téma kapcsán.

Topolya vasúton túli részén közel kétezer ember él és 200 aláírással támogatott petícióval fordultak a helyi közösség közgyűléséhez és végrehajtó bizottságához. Ügyüket a helyi közösség tanácsának néhány tagja képviseli. A megfogalmazott szövegben kérik, hogy szakítsák meg a szerződést a Fehér Rózsa vendéglő bérlőjével, aki bérleti díj címén, a múlt év végén 86 000 dinárral tartozott a helyi közösségnek, és tegyék lehetővé a topolyai polgároknak, nyugdíjasoknak, fiataloknak, civil szervezeteknek, hogy háborítatlanul használhassák a Proleter tagozati otthon helyiségeit.

A tegnap délelőtti tájékoztató keretében Predrag Lalović, a helyi közösség tanácsának elnöke és Mánity István, a végrehajtó bizottság elnöke beszámoltak a beadványnak a sorsáról, melyet a polgárok a helyi közösség tulajdonában lévő közösségi épület kapcsán nyújtottak be. Elhangzott, az épületet Bálint Rózsa vállalkozó bérli 1995 óta, és a Fehér Rózsa vendéglő működik benne. A múlt év végén hátraléka volt ugyan, de február végén minden adósságát törlesztette. A sajtótájékoztatón elhangzott, hogy az épület bérleti díját a helyi közösség a tulajdonában lévő objektumok felújítására fordítja, valamint, hogy a bérlővel olyan szerződés van érvényben, melynek értelmében a helyiség közhasznú célokra is igénybe vehető, az elmúlt években például mindig a szavazóhelyek egyike volt. Az elmúlt 15 évben nagyobb nézeteltérés nem volt közöttük, amikor a helyi közösség, az önkormányzat ülést hívott össze, a tulajdonos biztosította a helyiséget.

A 200 aláírással érkezett petíciót támogatták a galambászok és az idősek napközi klubja is.

– Mi a községi Vöröskereszthez fordultunk a kérdésben, és kaptunk egy beadványt, mely szerint a napközi jelenleg csupán mintegy negyven százalékban van kihasználva, tehát nincs szükség a szolgáltatás bővítésére. Azt is el kell mondani, hogy a galambászok máris használják ezt a helyiséget – emelte ki Mánity, és a helyi közösség említett két vezetője a mindkét fél igényeit kielégítő megoldást is felvázolta:

– A főépületen, a kerten kívül, az egykori, jelenleg üresen álló gondnoklakás is a Proleter tagozati otthon része. Ez egy 65 négyzetméteres fűthető terem, ami szintén a polgárok által a beadványban leírt célokra használható fel, és külön bejárat is biztosítható.

A helyi közösségben megtartott sajtótájékoztatón végül az is elhangzott, hogy a szükséges átalakítási, felújítási munkák elvégzése után akár már ősszel birtokukba vehetnék az egykori gondnoklakást a polgárok.

Magyar ember Magyar Szót érdemel